Okresní kolo Poháru Rozhlasu

. Publikováno v Atletika.

Letošní 48. ročník Poháru Rozhlasu v lehké atletice se opět pořádal na sportovním stadionu v Krnově za účasti jedenácti škol. Závodilo se ve sprintu, výšce a dálce, hodu míčkem, vrhu koulí, vytrvalostních bězích a štafetě na 4x60m.

V této soutěži mohou za jednu školu nastoupit až dvanáctičlenná družstva se specialisty na jednotlivé disciplíny, čímž se liší od všestrannostních vícebojů. V kategorii mladšího žactva odstartovaly medailovou žeň naše dívky. Na prvním, druhém a třetím místě v běhu na 60m se umístily Tereza Altmanová, Dominika Jirušová a Lucie Tomečková. Běh na 600m vyhrála Kateřina Furiková, třetí doběhla Karolína Ryšková. Ve skoku dalekém získala další zlato Tereza Altmanová. Ve štafetách suverénně zvítězila čtveřice Altmanová, Tomečková, Jirušová a Helena Továrková.

Mezi mladšími hochy dosprintoval jako druhý Denis Vavruša, v běhu na 1000m se parádním výkonem 3:05 uvedl Dalibor Šuba. Ve výšce bral stříbro Ladislav Ošťádal, v dálce Lukáš Loužecký. V míčku opět uspěl druhým místem Ladislav Ošťádal. Ve štafetách kluci doběhli druzí.

Starším dívkám vybojovala třetí místo Šárka Pallová ve sprintu, za laťku překonanou ve výšce 155cm získala zlato Jana Hamplová. Dálku vyhrála Natálie Lachnitová, druhý nejlepší skok patřil Šárce Pallové. Jana Hamplová ještě přidala bronz v kouli a spolu s Natálií, Šárkou a Adélou Stržínkovou doslova převálcovaly soupeřky ve štafetě.

Ve sprintu starších hochů doběhl jako třetí Roman Lasovský, na prvním a druhém místě se na patnáctistovce umístili vytrvalci Petr Andrýsek a Zdeněk Vilímek. Nad laťkou ve výšce 180cm fantasticky zabojoval druhým místem Dominik Hamerka následovaný třetím Romanem Lasovským. Ve štafetě taktéž bodovali druhým místem. Celkově naši sportovci nasbírali 7 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových medailí, vyrovnali a překonali řadu školních rekordů.

Družstvo starších hochů a mladších dívek postoupilo do krajského finále v Opavě, starší dívky a mladší hoši skončili druzí. Děkujeme za vynikající sportovní reprezentaci a přejeme úspěchy i v dalším soutěžním kole.