Krajské finále Poháru Rozhlasu

. Publikováno v Atletika.

Tři družstva z rýmařovské ZŠ Jelínkova postoupila z krnovské kvalifikace do krajského finále Poháru Rozhlasu, pořádaného opavskou ZŠ Englišova na Tyršově stadionu.

Konkurenci tu představují výběry sportovních škol a k vidění bývá žákovská atletika na vysoké úrovni. Naši závodníci i závodnice zde s ostatními vždy rádi změří síly, snaží se dosáhnout co nejlepšího umístění a leckdy se zde nechají strhnout k osobním rekordům i novým rekordům školy.

Krajské kolo zahrnovalo běhy na 60, 600, 800, 1000 a 1500m, skok daleký a vysoký, vrh koulí a hod míčkem a vše uzavřel zlatý hřeb školních atletických závodů - štafety na 4x60m. Všichni soutěžící ze sebe na vyhřátém stadionu vydávali maximum a užívali si sluníčka i báječného  sportovního prostředí.

Do krajského finále vyslalo své výpravy 17 škol. Družstvo našich mladších dívek skončilo na sedmém místě, starší dívky vybojovaly místo šesté a velkým úspěchem bylo nepopulární, ale cenné čtvrté místo mladších chlapců. Individuálně se nejlépe prosadila mladší žákyně Ivana Hořínková druhým místem v hodu míčkem na hranici  45m a druhým místem Tereza Altmanová v bodovém zisku jednotlivkyň.

Štafeta A starších děvčat se v elitním rozběhu umístila na pátém místě a v čase 32:96 zaběhla nový školní rekord. Činili se však i ostatní rýmařovští závodníci, přičemž nejobětavější výkony podávali v prudkém poledním slunci vytrvalci. Všem patří velké poděkování za hodnotnou reprezentaci, sportovní chování a přístup k náročné přípravě. Neoddechnou si ještě pouze starší dívky, které se zúčastní finále Atletického čtyřboje.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman