Okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

. Publikováno v Atletika.

Počátkem května se po roce do Rýmařova vrátilo pořadatelství okresní kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, stále se rozšiřujícího projektu pro děti se zájmem o pohyb a sport.

Do letošního, již devátého ročníku soutěže se přihlásilo přes 160 dětí z osmi škol z celého Bruntálska a patronace se opět osobně zhostila olympionička a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Pro hochy a dívky ročníků 2003-2008 byl na atletickém stadionu přichystán tradiční pětiboj, zahrnující dvouminutové přeskoky přes švihadlo a klikování, hod medicinbalem, trojskok a na závěr volitelná disciplína – běh na 1000m nebo driblink s basketbalovým míčem.

Počasí tentokrát soutěžícím a organizátorům přálo a všichni mohli být s průběhem závodu spokojeni. Velkou radost nám udělaly výsledky a závěrečné vyhlašování. Domácí družstvo ve složení Karolína Knapková, Lenka Valášková, Ivana Hořínková, Alexandra Glacnerová, Ivan Kotlárik, Jan Kovář, Matěj Papaj a Tomáš Furik výborným výkonem zvítězilo a zajistilo si přímý postup do krajského finále v Havířově a spolu s nimi i jednotlivci – Emma Žáková, Tereza Papajová, Karolína Peňázová, Kryštof Kovařík, Jan Baran, Dominika grussová, Lucie Nebesová, Lucie Škarupová a Veronika Tihelková.

Dále se ve svých ročnících umístili na třetích místech Šimon Peňáz a Vendula Ambrožová. Rýmařov reprezentovali také Adam Čermák, Jiří Palla a Barbora Tihelková, všichni do desátého místa. Všem děkujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole, které představuje kvalifikaci pro podzimní celorepublikové finále.

Karel Toman