Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
952247

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Žáci ZŠ Jelínkova na Zlaté tretře

Nejlepší sportovci a další ocenění žáci ZŠ Jelínkova 1 tradičně vyrazili 13. června sledovat nejprestižnější atletický mítink v ČR, což byl bezesporu 57. ročník Zlaté tretry na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích. I bez nejatraktivnějšího účastníka posledních let, Usaina Bolta, který se zde v loňském roce s českými fanoušky rozloučil, zde byli jako vždy k vidění špičkoví závodníci, mistři světa a Evropy a olympijští medailisté.

Zatímco běh Usaina Bolta divák sleduje sotva několik vteřin, skoky, hody a další technické disciplíny si znalci atletiky mohou vychutnávat podstatně déle. Z es světové atletiky se zde mj. letos představili americký sprinter Justin Gatlin, francouzský překážkář Pascal Martinot-Lagarde, litevský diskař Andrius Gudzius, koulařský hromotluk Thomas Walsh z Nového Zélendu, polský tyčkař Pavel Wojciechowski, někdejší světový oštěpařský šampion Yego Julius z Keni, úžasné představení nabídli kubánský dálkař Juan Miguel Echevarría a výškař Essa Mutaz Barshim z Kataru.

 

Mezi ženami byly k vidění kladivářka Anita Wlodarczik z Polska, na dráze se předvedly steeplařka Norah Jeruto z Keni, mílařka Genzebe Dibaba z Etiopie, marocká osmistovkařka Rababe Arafi a v běhu na 200 vynikající všestranná vícebojařka Dafne Schippers z Holandska. Z českých atletů se divákům ukázali běžec Pavel Maslák, oštěpaři Jakub Vadlejch,Vítězslav Veselý a Nikola Ogrodníková, koulař Tomáš Staněk a mnoho dalších.

Zlatá tretra byla i letos vydařenou přehlídkou parádních výkonů a závodníci i diváci si ji náramně užili. Nezbývá než vzdát hold pořadatelům, kteří dokáží každoročně přilákat známá jména a těšit se i napříště.

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman (text) Jana Pupíková (foto)

 

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich