Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
969557

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Školní družina v pátek 28. června

V pátek 28. června / den vysvědčení / je provoz školní družiny od 6.00 - 11.30 hod. Obědy se vydávají od 10.30 hod. Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme pohodové prázdniny a dovolenou.

Kolektiv vychovatelek

 

Požadavky na sešity v příštím školním roce 2019/2020

Požadavky na sešity 2019/2020 (PDF)

Atletický čtyřboj 2018

     Obvykle jarní, květnová soutěž pětičlenných družstev se nově přesunula do druhé poloviny září. Okresní finále Atletického čtyřboje základních škol uspořádala krnovská ZŠ Smetanův Okruh a zúčastnilo se jej 40 chlapců a 35 dívek z osmi škol.

 

Ve čtyřboji všichni soutěžící absolvují běh na 60m a vytrvalostní běh a rozdělí si skok vysoký a daleký a hod míčkem s vrhem koulí. Chlapecké i dívčí družstvo z rýmařovské ZŠ Jelínkova vybojovalo zlaté medaile a dosáhlo i na několik cenných individuálních umístění. Roman Hradil zaběhl druhé místo ve sprintu a stejné umístění se mu podařilo i v dálce. Jan Jablončík zvítězil v hodu míčkem a ve skoku dalekém triumfoval parádním výkonem 563 cm. Kateřina Horňáčková vyhrála běh na 800m a v hodu míčkem skončila třetí. Jan Kovář si doběhl pro zlato v běhu na 1000m a obsadil třetí místo v dálce. Jedna z nejmladších účastnic závodu,  Veronika Švehlová, vybojovala výkonem 141 cm druhé místo ve skoku vysokém, ve stejné disciplíně se jako třetí umístil Ondřej Hrabina. Třetí místo v dálce ještě přidala Klára Tomíčková. Na týmovém úspěchu se spolu s nimi podíleli ještě Pavel Biras, Karolína Knapková a Ivana Hořínková. Odměnou byla všem našim závodícím krom medailí i možnost utkat se o týden později s nejlepšími mladými atlety severní Moravy.

Krajského finále, konaném na opavském Tyršově stadionu se mohlo zúčastnit až dvanáct družstev ze všech okresů. Tradičně zde dominují výběry sportovních škol z Ostravska, Třince, Opavy či Kopřivnice. Naši soutěžící si jeli tento závod užít a pokusit se o svá osobní maxima. Dívky se umístili jako osmé s několika pěknými individuálními výkony do desátého místa. Rýmařovští borci překvapili nejednoho z přihlížejících, když po velmi dobrých výkonech v průběhu dne a hlavně po strhujícím závěrečném běhu na 1000m obsadili druhé místo mezi družstvy a nebyli daleko od postupu na republikové finále. Jan Jablončík skončil jako jednotlivec v kraji devátý, Ondřej Hrabina osmý a Jan Kovář šestý.  

Všem rýmařovským vícebojařům děkujeme za výborný přístup k náročné přípravě, sportovní chování a vynikající reprezentaci školy a města.                                                                                          

Mgr. Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde