Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
952258

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Atletický čtyřboj 2018

     Obvykle jarní, květnová soutěž pětičlenných družstev se nově přesunula do druhé poloviny září. Okresní finále Atletického čtyřboje základních škol uspořádala krnovská ZŠ Smetanův Okruh a zúčastnilo se jej 40 chlapců a 35 dívek z osmi škol.

 

Ve čtyřboji všichni soutěžící absolvují běh na 60m a vytrvalostní běh a rozdělí si skok vysoký a daleký a hod míčkem s vrhem koulí. Chlapecké i dívčí družstvo z rýmařovské ZŠ Jelínkova vybojovalo zlaté medaile a dosáhlo i na několik cenných individuálních umístění. Roman Hradil zaběhl druhé místo ve sprintu a stejné umístění se mu podařilo i v dálce. Jan Jablončík zvítězil v hodu míčkem a ve skoku dalekém triumfoval parádním výkonem 563 cm. Kateřina Horňáčková vyhrála běh na 800m a v hodu míčkem skončila třetí. Jan Kovář si doběhl pro zlato v běhu na 1000m a obsadil třetí místo v dálce. Jedna z nejmladších účastnic závodu,  Veronika Švehlová, vybojovala výkonem 141 cm druhé místo ve skoku vysokém, ve stejné disciplíně se jako třetí umístil Ondřej Hrabina. Třetí místo v dálce ještě přidala Klára Tomíčková. Na týmovém úspěchu se spolu s nimi podíleli ještě Pavel Biras, Karolína Knapková a Ivana Hořínková. Odměnou byla všem našim závodícím krom medailí i možnost utkat se o týden později s nejlepšími mladými atlety severní Moravy.

Krajského finále, konaném na opavském Tyršově stadionu se mohlo zúčastnit až dvanáct družstev ze všech okresů. Tradičně zde dominují výběry sportovních škol z Ostravska, Třince, Opavy či Kopřivnice. Naši soutěžící si jeli tento závod užít a pokusit se o svá osobní maxima. Dívky se umístili jako osmé s několika pěknými individuálními výkony do desátého místa. Rýmařovští borci překvapili nejednoho z přihlížejících, když po velmi dobrých výkonech v průběhu dne a hlavně po strhujícím závěrečném běhu na 1000m obsadili druhé místo mezi družstvy a nebyli daleko od postupu na republikové finále. Jan Jablončík skončil jako jednotlivec v kraji devátý, Ondřej Hrabina osmý a Jan Kovář šestý.  

Všem rýmařovským vícebojařům děkujeme za výborný přístup k náročné přípravě, sportovní chování a vynikající reprezentaci školy a města.                                                                                          

Mgr. Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde