Okrskové a okresní kolo ve florbalu 2019

. Publikováno v Informace o škole.

V první půli listopadu se rýmařovské Gymnázium a SOŠ zhostilo role pořadatele okrskového finále ve florbalu mladších i starších hochů. V každé kategorie bylo přizváno šest škol, z toho dvě domácí – Gymnázium a ZŠ Jelínkova 1, dále Vrbno, Karlovice, Andělská Hora a Břidličná.

V jednom dni se systémem každý s každým utkaly zvlášť obě kategorie. Nejdříve svůj turnaj odehráli mladší hoši. Zde si nejlépe vedli florbalisté ZŠ Jelínkova 1. Hned po nich se do sebe pustili hoši starší, kteří již dovedou jít do každého zápasu s notným důrazem. I tady se na prvním místě po velmi vyrovnaných bojích umístili hráči ZŠ Jelínkova a spolu se svými mladšími kolegy postoupili před koncem listopadu do okresního finále. Z něj postupují vítězové přímo do krajského kola a mohou se dostat až na mistrovství republiky.

Ve zmodernizované bruntálské hale na “Zeyerce“ se znovu v jeden den utkali hráči obou věkových kategorií, přičemž v každé byli zastoupeni čtyři okrskoví vítězové. Urputný souboj svedli se svými soupeři z bruntálských a krnovských škol naši mladší hoši a vybojovali při své premiéře pěkné třetí místo. O poznání tvrdší zápasy odehráli zkušenější starší kluci se svými protivníky z Bruntálu, Třemešné a Krnova a získali taktéž cenné druhé místo.

ZŠ Jelínkova reprezentovali Adam Mádr, Jan Fridrich, Filip Vymazal, Miroslav Mušálek, Lukáš Holub, David Mlčák, Vít Novosád, Ladislav Litvik, Sebastian Oliš a Eathan Pospíšil, dále Kvido Karvay, František Moják, Marcel Mihál, Tomáš Furik, Roland Wenzel, Jan Zapletal, Tadeáš Procházka, Milan Křepelka, Ondřej Hrabina a Ondřej Křenek. Kluci si ještě dalšího florbalu užijí, rozjel se nový ročník Okresní florbalové ligy a chystá se její prestižní Vánoční kolo, čeká je turnaj Street Hockey 2020 a další soutěže. Děkujeme za reprezentaci a pěknou a férovou hru.

Za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toma