Jídelní lístek

Napsal Administrator. Publikováno v Jídelna

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ VÝDEJNY

Aktuální jídelní lístek naleznete níže v textu:

OZNÁMENÍ   !!!

Školní jídelna ZŠ Rýmařov připravuje obědy pro strávníky od 14.10. 2020  v následujícím režimu:

Cizí strávníci mají jídlo pouze do MENU boxu. Výdej jídel bude přes výdejní okno od 10,oo do 11,oo hod. Při odběru stravy každý strávník zaplatí 10,- Kč za boxy (1oběd=10,-Kč)

Všichni musí dodržovat rozestupy 2 m, dezinfikovat si ruce a mít zakryté rouškou dýchací cesty (nos i ústa).

Žáci ZŠ mohou odebírat oběd za dotované ceny ve školní jídelně a ve stanovených časech:

Žáci I. stupně  od 11,3o do 12,oo hod. a od 12,3o do 13,oo hod.

Žáci II. stupně  od 13,oo  do 14,oo hod.

Všichni žáci (strávníci) jsou povinni dodržovat hygienické předpisy. Je nutné si dezinfikovat ruce, dodržovat 2 m rozestupy a  mít zakrytá ústa i nos rouškou. U stolu mohou sedět maximálně  2 osoby atd.

Výdejna NÁRODNÍ  od 11,3o do 12,oo hod.

Stravné si každý strávník ŠJ odhlašuje a přihlašuje sám.

Děkujeme za vstřícnost a pochopení.

Za kolektiv pracovníků ŚJ Egidová Jana

Jídelníček   od 19.  do 23. října 2020

Jídla obsahují alergeny zapsané za názvem pokrmu v závorce

Polévka:   Zeleninový krém s krutóny     (A: 1p,9)       B

1. Smažený kuřecí řízek, bramborová kaše, kompot (A:1p,3,7)
  2. ---
  3. Bezlepek: Zeleninový krém, Kuřecí smažený řízek, bramborová kaše, kompot   (A:3,9)

Svačinka: Makovec s citrónovou polevou, čaj s citrónem  (A:1p,3)

­­Polévka:  Kukuřičná       (A: 1p,9)         B

1. Masová směs s játry na asij. způsob,zelenina, kok.mléko, dušená rýže,moučník (A:1p,3,9)
  2. ----
  3. Bezlepek: Kukuřičná, Masová směs na asijský způsob, dušená rýže, moučník (A:3,9)

Svačinka: Jogurt, rohlík, ovocný čaj    (A:1p+j, 7)

Polévka:  Slepičí s těstovinami a zeleninou         (A: 1p,9)

1. Hovězí guláš, kynutý knedlík, ovoce (A:1p,3,7)
  2. ---
  3. Bezlepek: Slepičí s těst. a zel., Hovězí guláš, kynutý knedlík, ovoce (A:3,9)

Svačinka: Rohlík s taveným sýrem, kakao, ovoce    (A:1p+j,7)

Polévka:  Kapustová   (A: 1p,9)          B

1. Ryba pod peřinkou (sýr,kuk.lupínky),vař.bram.,salát z čínského zelí a pomeranče (A:4,7) B
  2. ---
  3. Bezlepek: Kapustová, Ryba pod peřinkou, vař. brambory, salát z čínského zelí (A:4,7,9)

Svačinka: Chléb s máslem a vařeným vejcem, ovoce, nápoj   (A:1p+j+ž, 3,7)

Polévka:  Fazolová       (A:1p,9)       B

1. Kuřecí cikánská pečeně, těstoviny, ovoce   (A:1p)
  2. ---
  3. Bezlepek: Fazolová, Kuřecí cikánská pečeně, těstoviny, ovoce (A:9)

Svačinka: Chléb s masovou pomazánkou, zelenina, ovocný čaj   (A:1p+j+ž,3,7)

Každý  den  jsou  připraveny  nápoje

Jídla pro vás připravil kolektiv kuchařek ŠJ

Změna jídelníčku vyhrazena                                                                                                 Egidová Jana

Seznam  alergenů:

01 Obiloviny obsahující lepek: p=pšenice, ž=žito, j=ječmen

02 Korýši

03 Vejce

04 Ryby

05 Podzemnice olejná (arašídy)

06 Sójové boby (sója)

07 Mléko

08 Skořápkové plody (mandle ,lísk.ořechy, vlaš.ořechy, kešu, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie,makademie a výrobky z nich)

09 Celer

10 Hořčice a výrobky z nich

11 Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich

12 Oxid siřičitý a siřičitany (v koncentr. vyšších 10mg., ml./kg nebo l, vyjádřeno SO2

13 Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj

14 Měkkýši a výrobky z nich

Stravné je možné uhradit následujícími způsoby:

- jednorázově, bezhotovostním příkazem  z účtu. Nejlépe vždy nejpozději 20. dne v měsíci. Platba musí být připsána na účet strávníka  k 25. dni v měsíci.

- Trvalým příkazem (v libovolné bance), vlastník účtu si zadá u svého peněžního ústavu trvalý příkaz k platbě požadované částky stravného ve školní jídelně k 20.dni předchozího měsíce na následující měsíc (např. platba musí být 20.srpna na září, 20.září na říjen apod. ). Vyúčtování bude prováděno (přeplatky) vždy v měsíci lednu a červenci. Bude-li platba provedena ve stanoveném termínu, není nutné, aby byl ve školní jídelně předkládán doklad o zaplacení osobně.

Každá úhrada musí mít tyto náležitosti:

- Číslo účtu (jídelna)
- Variabilní symbol
- Jméno strávníka – žáka, studenta apod. ve zprávě pro příjemce

Pokud je platba prováděna v závěru kalendářního měsíce (např. 29. nebo 30. dne), je nutné, aby byl paní pokladní ve školní jídelně předložen doklad o zaplacení.

Prosíme strávníky, aby si druhé výběrové jídlo objednávali s dvoudenním předstihem (např. ve čtvrtek na pondělí, v pondělí na středu apod.)

Odhlášky obědů musí být provedeny včas. Je nutné odhlašovat se nejpozději den předem do 14:00 hod.

Výdej obědů strávníkům v jídelně bude realizován každý den vždy od 11:30 do 14:00 hod. Výdej do jídlonosičů probíhá od 11,oo do 11,30 hod.

Organizační a provozní řád ŠJ je umístěn na stránkách školy.

Vedoucí ŠJ: Jana Egidová

Školní jídelna ZŠ, ul. 1. Máje 30, Rýmařov 795 01