Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
1006483

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Jen si tak trochu zahrát ...

Věděli jste, že hraním deskových her rozvíjíte kromě postřehu, strategie, rychlých reakcí, spolupráce a komunikace také matematickou a čtenářskou gramotnost?

 

Už třetím rokem se naše škola zapojuje do seznamování žáků s deskovkami. V 1. a 2. ročníku vznikl Klub deskových her a na Jelínkově se pro žáky 2. stupně chystá oblíbený Den deskových her s Hracím centrem Legie z Hradce nad Moravicí.

Pro žákovské týmy z prvního stupně je naplánován na květen Turnaj v deskových hrách mezi školami Rýmařovska, který spolupořádá SVČ, Rýmařovsko, s.r.o. a Hrací centrum. Bude se soutěžit v pětičlenných družstvech složených z pěti žáků - jeden z každého ročníku. Protože je naše škola velká, budeme mít více týmů, pravděpodobně tři.

Soutěžit se bude jedno květnové dopoledne (v době vyučování) v sále SVČ. Členové týmu se budou střídat u jednotlivých her a sbírat body. Hrát se bude 5 her a každý hráč odehraje postupně všechny hry.

Byly vybrány tyto hry: Dr. Heuréka, Memoarrr, Umí prase létat? Drop it a Dobble.

Je třeba trénovat a vybrat borce a hvězdy, kteří budou reprezentovat naši školu.

Proto nabízím v úterý 12.3. (po jarních prázdninách) ukázkovou hrací hodinu od 13.00 v učebně č. 304 (velká učebna angličtiny) pro kohokoliv ze 3. až 5. ročníku.

Hry si představíme, zahrajeme a domluvíme se na dalším setkání. Nemusíte chodit na každou schůzku, můžete odejít, kdy potřebujete. Žáci ze školní družiny si mohou po domluvě hru vypůjčit a hrát ji v družině i jiný den. Pokud vás hraní bude bavit, můžete se stát členy soutěžního týmu.

Přijď si zahrát a vezmi s sebou kamaráda!

Mgr. Marcela Tauferová

Multimediální učebna

Jste zde: