Jen si tak trochu zahrát ...

Věděli jste, že hraním deskových her rozvíjíte kromě postřehu, strategie, rychlých reakcí, spolupráce a komunikace také matematickou a čtenářskou gramotnost?

Už třetím rokem se naše škola zapojuje do seznamování žáků s deskovkami. V 1. a 2. ročníku vznikl Klub deskových her a na Jelínkově se pro žáky 2. stupně chystá oblíbený Den deskových her s Hracím centrem Legie z Hradce nad Moravicí.

Pro žákovské týmy z prvního stupně je naplánován na květen Turnaj v deskových hrách mezi školami Rýmařovska, který spolupořádá SVČ, Rýmařovsko, s.r.o. a Hrací centrum. Bude se soutěžit v pětičlenných družstvech složených z pěti žáků - jeden z každého ročníku. Protože je naše škola velká, budeme mít více týmů, pravděpodobně tři.

Soutěžit se bude jedno květnové dopoledne (v době vyučování) v sále SVČ. Členové týmu se budou střídat u jednotlivých her a sbírat body. Hrát se bude 5 her a každý hráč odehraje postupně všechny hry.

Byly vybrány tyto hry: Dr. Heuréka, Memoarrr, Umí prase létat? Drop it a Dobble.

Je třeba trénovat a vybrat borce a hvězdy, kteří budou reprezentovat naši školu.

Proto nabízím v úterý 12.3. (po jarních prázdninách) ukázkovou hrací hodinu od 13.00 v učebně č. 304 (velká učebna angličtiny) pro kohokoliv ze 3. až 5. ročníku.

Hry si představíme, zahrajeme a domluvíme se na dalším setkání. Nemusíte chodit na každou schůzku, můžete odejít, kdy potřebujete. Žáci ze školní družiny si mohou po domluvě hru vypůjčit a hrát ji v družině i jiný den. Pokud vás hraní bude bavit, můžete se stát členy soutěžního týmu.

Přijď si zahrát a vezmi s sebou kamaráda!

Mgr. Marcela Tauferová