ZŠ Jelínkova zazářila v Moravskoslezském pětiboji ZŠ Jelínkova 1

. Publikováno v OVOV.

Rýmařov se v novém školním roce opět vrhla do náročné sportovní přípravy, ve které se snaží rozvíjet všestranné dovednosti našich dětí. Náročnou přípravu doma i ve škole odjeli naši žáci zúročit rovnou na Moravskoslezský halový pětiboj všestrannosti. Ten je součástí projektu OVOV pod patronací České olympijské, a.s.. Dějištěm tohoto klání se stala ve středu 25. 11. 2015 sportovní hala v Havířově, která přivítala 16 základních škol Moravskoslezského kraje.

Havířovský pětiboj zahrnoval hod medicimbalem, trojskok, dvouminutové sedy- lehy, přeskoky přes švihadlo a dribling v tzv.osmičce mezi kuželi. Po první disciplíně se naše družstvo objevilo na druhém místě, avšak po trojskoku se vyhouplo na příčku první, kterou již do konce zápolení neopustilo a se ziskem 21 678 bodů a vysokým náskokem 3 101 bodů navázalo na minulé úspěchy a vystoupalo na nejvyšší příčku. Naše družstvo bylo složeno ze zkušených závodníků Matyase Schwarze, Kateřiny Furikové, Jana Jablončíka, Šárky Pallové, Terezy Altmanové a Matěje Papaje, kteří byli doplněni o nováčky sbírající cenné zkušenosti Františka Sázela a Ivanu Hořínkovou. S sebou si přivezli nejen skvělou formu a odhodlání bojovat o co nejlepší výsledky, ale taky tým náhradníků, který je po celou dobu zápolení horlivě povzbuzoval, za co jim patří velké poděkování. Čekání na konečné výsledky organizátoři závodníkům zpříjemnili biketrialovou exhibicí, která sklidila velký aplaus.

Poté již nastalo očekávané vyhlášení. Nejprve byli oceněni jednotlivci, kteří převzali medaile a gratulaci z rukou havířovské rodačky a mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové. Většina členů rýmařovského družstva stanula na stupni vítězů i jako jednotlivci ve svých kategoriích, a tak se jim po slavnostním vyhlášení houpaly na krku hned dvě medaile. Zlatý kov vybojovala Kateřina Furiková, Matyas Schwarz a Jan Jablončík, stříbrní skončili Matěj Papaj a Tereza Altmanová, bronzovou medaili získal František Sázel a těsně pod stupni vítězů a nepopulární bramborovou příčku obsadily zbývající dvě členky týmu Šárka Pallová a Ivana Hořínková. Na závěr si naše osmičlenné družstvo společně s trenérem Miloslavem Sloukou vystoupalo na stupně vítězů pro zlaté medaile.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem závodníkům za pečlivou přípravu a skvělou reprezentaci naší školy, ale i města, které se díky nim dostává do povědomí nejen Moravskoslezského kraje.