Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
952250

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Republikové finále OVOV 2018

   Termín letošního, v pořadí již devátého celorepublikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů připadl na dny 5. – 6. září. Organizátoři potřetí uspořádali dvoudenní desetibojařské klání na krásném sportovním stadionu VUT v Brně s půvabným výhledem na městskou část Královo Pole. Sjela se sem osmičlenná družstva ze čtyřiceti škol a přes 300 dalších soutěžících jednotlivců.

 

Celkem se zde setkalo téměř 700 dětí z více než 220-ti škol z celé ČR. Ačkoliv se tento projekt neustále rozrůstá a konkurence je stále silnější, i po deváté v řadě zde měl Rýmařov své zastoupení. Z krajského kola v Havířově postoupili Kryštof Kovařík ze ZŠ Jelínkova 1 a Amálie Vinohradníková z Gymnázia a SOŠ. Kvalifikoval se i Tomáš Furik z Jelínkovy, kvůli zranění se však soutěže zúčastnit nemohl.

Akce začala středečním příjezdem, prezentací, prohlídkou stadionu, lehkými tréninky, technickou poradou a nácvikem slavnostního zahájení. Ve čtvrtek ráno se po úvodních zdravicích významných sportovních osobností a zahřívacím kolem Zumby naplno rozjelo soutěžení v prvních pěti disciplínách – běhu na 60m, skoku dalekém, hodu medicinbalem, shybech na šikmé lavici a v přeskocích přes švihadlo. První den nabídl bohatý doprovodný program - seskoky parašutistů, ukázky výcviku policejních psů a bojových umění a také sportovní exhibici bývalých i současných olympioniků. V přilehlém funparku si po oba dny mohli návštěvníci vyzkoušet golfové odpaly, mini stolní tenis, jízdu na handbiku, zvukovou střelbu pro nevidomé, pořídit si originální skupinové foto či olympijské tetování a sledovat mnoho dalších atrakcí.

Druhý den patřil zbývajícím disciplínám – trojskoku, klikům, leh-sedům, hodu míčkem a volitelným disciplínám, běhu na 1000m, plavání nebo dvouminutovému driblinku. Vše vyvrcholilo slavnostním vyhlášením výsledků a předáváním trofejí. Kryštof Kovařík se mezi 70-ti chlapci ročníku 2005 umístil na 24. místě a obdržel zlatý odznak za úroveň bodového zisku. Amálie Vinohradníková si osladila svou premiéru v této soutěži fantastickým třetím místem mezi stejně početnými dívkami ročníku 2005 a diamantovým odznakem. To, že pomyslné jablko nepadá daleko od stromu, potvrdila Amálčina maminka. Paní učitelka Lucie Vinohradníková, reprezentující ZŠ Jelínkova v dospělé kategorii, dokázala vybojovat a obhájit loňskou stříbrnou medaili i diamantový odznak. Celá akce i výkony rýmařovských závodníků nám hned na začátku školního udělaly velkou radost a budeme se těšit, co nový školní rok plný dalších soutěží přinese.

                                                                                                                                          

Mgr. Karel Toman, ZŠ Jelínkova 1

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde:
„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde