Okrsková a okresní kola ve florbalu žáků

. Publikováno v Rekordy školy.

Listopad je měsíc, kdy školním soutěžím vládnou kolektivní sporty a jedním z nejpopulárnějších je široce rozšířený florbal. Základní kvalifikací pro pozdější krajská až republiková kola jsou tzv. okrsky.

Letos se obvyklé 4 okrsky sloučily do dvou, z nichž každý byl vypsán pro 13 škol, takže do okresního finále mohla postoupit týmy z prvního i druhého místa. Bruntálského okrsku se účastnila družstva mladších i starších hochů zvlášť. Starší kluci (Adam Čermák, Jan Jablončík, Jiří Palla, Ondřej Křenek, Milan Křepelka) ze ZŠ Jelínkova 1 skončili třetí a další postup je tentokrát minul.

Mladším hochům (Nicolas Kavka, Václav Černín, Tomáš Furik, Jan Zapletal, Marcel Mihál, Roland Wenzel, Vít Novosád, Tadeáš Procházka, Eathan Pospíšil) se vedlo o něco lépe a z druhého místa postoupili do okresního finále v Krnově, kde obsadili čtvrté místo. Všichni kluci si florbalu užijí ještě mnohem více, v říjnu se rozjel 9. ročník smíšené žákovské ligy, kterou zatím po prvních dvou kolech vedou, přejme jim hodně zdaru,

za ZŠ Jelínkova Karel Toman