V kouzelném duchu vánoc

. Publikováno v Projekt Naši přátelé

se neslo druhé letošní setkání dětí našich spřátelených škol.

Po jarní návštěvě Ozimku jsme přivítali třicet dětí z polské základní školy u nás v Rýmařově.

Děti přijely dopoledne a po malém občerstvení vyrazily s kamarády do města.

Ve školní jídelně poobědvaly a pak se prošly po městě a náměstí. Shlédly také výstavu v muzeu a zažily krapet vánočního shonu na rýmařovském náměstí. Po návratu do školy je čekal horký punč na zahřátí, krásně nazdobený stromeček a pod ním kupa dárků, kterými se vzájemně obdarovali. Ve tři hodiny byly připraveny hry s největším míčem na světě- s kinballem, které si opravdu užily.

Po nich se octli tak trochu v jiném světě, protože budova školy se mezitím proměnila ve vánoční jarmark. Vzduchem se nesly koledy a všemožné lákavé vůně, oči ani nemohly pojmout tu přehršli vánočního zboží, kterou u svých stánků nabízeli jejich tvůrci- nyní v rolích prodejců, naši šikovní žáci.

V kuchyni se zatím rozehřívaly pece, ve kterých bylo během dalších dvou hodin upečeno přes šedesát pizz. Ty si děti sami připravily a pak je společně povečeřely. Po večeři si ještě vyzkoušely malování na perníčky cukrovou polevou, a protože se blížila sedmá večerní, museli jsme se rozloučit.

Program byl nabitý, a podařilo se nám jej naplnit hlavně díky neutuchající podpoře organizátorů; v týmu byli tentokrát i žáci naší školy. Nejen jim ale patří poděkování – díky náleží i vedení školy za pěkné přivítání, kolegům za obětavou pomoc, za perfektně připravené hry s kinballem, za uspořádání Vánočního jarmarku a také dětem za účast!

S nimi se těším na další setkání, snad už na jaře.

Petra Mížová

{oziogallery 234}

 

Umísťujeme zde i odkaz na web polské partnerské školy, kde se píše o našem setkání:

klikni zde pro odkaz na polský web