Spřátelené weby

Počet zobrazených článků
998098

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ostrovy přátelství

Nevlídná plískanice za okny- to je tak akorát čas na pořádný hrnek horkého čaje a jednu hřejivou vzpomínku. Třeba na tu, jak nás letos na podzim opět navštívili přátelé z naší partnerské školy z polského Ozimku.

Na dvoudenní výlet se k nám vypravila dvacetičlenná skupina, a protože někteří z nich byli u nás poprvé, čekalo je na hranicích „ pasování na cestovatele“, což je takový milý rituál paní Gražyny. V pátek, den prvý, jsme si užili vážné i nevážné zábavy - nejprve děti dostaly za úkol ve smíšených skupinkách nakreslit „ostrovy přátelství“ dle svých představ. Obrázky následně speciální aplikace převedla do podoby 3D map, které jsme také vytiskli a svázali.

A že bylo krásně slunečno a teplo, šli jsme se vyřádit do „Flemišky“. Páteční den jsme zakončili v aquaparku Slunce pořádnou porcí vodních hrátek.

V sobotu, den druhý, jsme vyrazili do Rešova na Rešovské vodopády. Malebná zákoutí, horská bystřina, skály i les se líbily všem účastníkům, a pro ty, kteří zde byli poprvé, byly vodopády velmi příjemným překvapením. Výlet jsme ukončili v penzionu Nad vodopády chutným obědem a zbyla i spousta času na další hry.

Bohužel pěkné věci zpravidla brzy končí a čas se zastavit nedá, takže jsme se odpoledne, už v Rýmařově, museli s kamarády opět rozloučit. Snad se zase brzy setkáme! Proslýchá se, že by to mělo být v červnu, v Ozimku…

Děkuji spoluorganizátorům paní Mgr. Pallové Katce a panu Mgr. Hoferovi Ivovi za obětavou pomoc, dále děkují dětem za účast a také děkuji vedení školy za neutuchající podporu.

Vlastní foto tentokrát nemáme, tak připojujeme alespoň odkaz na web naší partnerské školy, kde si můžete prohlédnout vydařené fotečky ve fotogalerii:

http://www.psp1.ozimek.pl/47-z-zycia-szkoly/512-aktualnosci/15974-na-wyspach-przyjazni.html#ak15974

Petra Mížová

Multimediální učebna

Jste zde: