Zájezd do Divadla loutek v Ostravě

. Publikováno v Školní akce.

V dubnu loňského školního roku si naši florbalisté a jejich fanoušci na turnaji RBP Street Hockey vybojovali zájezd do ostravského Divadla loutek. Výpravou za kulturou si sychravý říjen zpestřili žáci a žákyně z 9.A a B, 8.A, 8.C, 7.B a 6.A, neboť měli své zastoupení mezi hráči nebo soutěžícím publikem.

19. října se do Ostravy vydaly tři plné autobusy. Pro 150 diváků bylo přichystáno představení “Hodina Komenského“. Vtipné scénky ze školního prostředí s humorem a nadsázkou přiblížily život a dílo významného českého učence Jana Amose Komenského. Žáci si připomenuli, komu vděčí za povinnou školní docházku, ale také za letní prázdniny.

Před očima se jim míhaly postavy raubíře Patrika, zamilované Dáši, třídního šprta Pepíčka, pekelné uklízečky, pana učitele na pokraji nervového zhroucení a dalších. Děti se dozvěděly mnoho o Komenského putování světem a o knihách, které napsal, viděly však názorně, že i škola může být hrou.

Herce nadšené publikum odměnilo trojím hromovým aplausem a na náročnou cestu domů se ještě posilnilo během hodinového rozchodu po centru Ostravy.

Karel Toman