"Šprechtíme v Ostravě" (+ video z akce)

. Publikováno v Školní akce.

Učitelé němčiny využili nabídky Goethe-Institutu a zúčastnili se dne 2.11.2017 s třiceti žáky 7. ročníků motivační akce „ŠPRECHTÍME. DEN S NĚMČINOU V OSTRAVĚ.“

Ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích pro ně byla připravena soutěžní hra Autobahnspiel.

Jednalo se o zábavnou hru s 16 zastávkami ve známých německých městech, kde na soutěžní týmy čekaly rozmanité úkoly.

Ve velkém sále a okolních chodbách bylo umístěno 16 stanic - měst, kde žáci řešili hádanky, plnili úkoly nebo samostatně získávali fakta z oblasti reálií německy mluvících zemí. Hra jim poskytla mnoho zajímavých informací o osobnostech, kultuře a produktech. Témata byla různorodá, se zaměřením na využití cizího jazyka v oblasti dalšího studia a světa práce.

Byla to skvělá motivační hra pro žáky, kteří se začínají učit další cizí jazyk i pro začátečníky, kteří se již německy učí.

Děti toho hodně zažily, viděly, zasmály se a pokoušely se mluvit německy i bez předchozích znalostí.

Hry se zúčastnilo asi 100 žáků z různých škol, pracujících ve skupinách po 3-4 osobách. Soutěž trvala 2 hodiny včetně společného ukončení a slavnostního udělení cen v sále Divadla vědy.

Naše skupina ve složení: Michaela Gromusová, Tereza Kubelková a Petr Pátík obsadila krásné 3. místo! Moc gratulujeme! Pochvalu si zaslouží ale všechny naše děti, protože šly do hry s velkým nasazením a vedly si skvěle.

Po soutěži jsme dětem zajistili zdarma prohlídku Expozice (svět techniky, svět civilizace a svět přírody). Celá akce byla hrazena z prostředků Goethe-Institutu.

Těšíme se za rok na další pokračování!

Jana Pupíková

DALŠÍ FOTO