Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
942752

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 23. května se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

…a najednou byla škola trošku jiná…

…když šestnáctého dne měsíce května se v odpoledních hodinách stalo uvnitř učeben místní základní školy něco jiného, neobvyklého, snad všemi vítaného.

Znovuobnovený žákovský parlament ve spolupráci s Diakonií ČCE započal svoji letošní aktivní činnost, ve které se žáci rozhodli pomoci našim seniorům v něčem, co jim je velice blízké, s čím jsou denně v kontaktu, bez čeho si nedovedou představit ani malou chvíli svých životů.

Zpřístupnit práci s moderními technologiemi těm, kteří ve svém bohatém životě jistě zažili mnohé, ale rozvoj těchto nových výdobytků doby přišel až v době, kdy se mnozí z nich začali oddávat zaslouženému odpočinku a neměli tedy dostatek příležitostí začít pracovat a komunikovat s těmi všemi maily, Googly, Facebooky, Twitry a objevy nově vznikajícími. A pokaždé mladým tolik potřebnými.

A tak se žáci a senioři sešli v počítačové učebně, aby se pustili do společné práce, která jim současně byla i zábavou. Možná jen prvotní ostych zapříčinil, že první lekce se zúčastnily jen tři zájemkyně. Tím cennější je ale jejich odvaha a upřímný zájem o počítačové zasvěcení. Vždy jeden současný žák se tak změnil v lektora a ti, kteří mají tolik životních zkušeností, se stali žáky se všemi otázkami, které je budou lépe provádět světem klávesnic, monitorů a všeho uvnitř ukrytého.

Bylo až pozoruhodné pozorovat žáky, s jakým zaujetím a trpělivostí předávali vše jim už dávno známé. A na druhé straně tiše pozorovat, jak lidé často starší o generace poslouchají, dokonce si dělají poznámky a nakonec se těší na další lekci, kde se budou opět moci dozvědět, jak například posílat fotky, pustit si písničky, podívat se na oblíbené filmy. Aby v tu chvíli možná zcela opustili svoje každodenní starosti. Byli prostě krásně odvážní.

Vždyť toto počítačové setkání nebylo jen o počítačích samotných, ale především o ochotě komunikovat, naslouchat…vlastně jen obyčejně být. Bez ohledu na věk, zájmy, skutečnosti rozdělující je na dvě vzácně se v ten správný okamžik shodující se skupiny.

A na závěr nezbývá než všem účastníkům ještě jednou poděkovat, smeknout před jejich nadšením pověstný klobouk a těšit se na další setkání nad technologiemi dneška. Nad technologiemi patřícími všem bez ohledu na data narození.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde:
„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain