5. kolo Okresní florbalové ligy žáků

. Publikováno v Školní akce.

Páté, dubnové kolo florbalové ligy základních škol bruntálského okresu tentokrát hostila ZŠ a MŠ Karlovice. Bez účasti Andělské Hory se týmy utkalyy systémem každý s každým, všechna družstva tedy odehrála šest zápasů.

Náš výběr odjel do Karlovic v sestavě Adam Čermák, Jan a Jonáš Jablončíkovi, Ondřej Křenek, Ondřej Cíleček, Samuel Kajan, Filip Köhler, Matěj Papaj a jako jediný mazák Patrik Hamerka. Do první tří zápasů nastoupili proti hlavním favoritům letošního ročníku – Vrbnu pod Pradědem, ZŠ Okružní Bruntál a Albrechticím. Kluky může mrzet ztráta nadějného vedení nad Albrechticemi, Vrbno i Okružní jim uštědřilo menší výprask. V utkání s Karlovicemi a s Břidličnou své soupeře naopak vysoko přestříleli a s bruntálskou ZŠ Jesenická sehráli infarktovou plichtu. Se dvěma výhrami a jednou remízou se v turnaji umístili jako pátí. Sedmý ročník florbalové ligy se uzavře posledním kolem, které se bude konat na přelomu května a června.

Karel Toman