Turnaj v deskových hrách pro žáky prvního stupně základních škol 2019

. Publikováno v Školní akce

V pátek 3. 5. 2019 proběhl ve velkém sále SVČ turnaj pro žáky 1. až 5. tříd ZŠ. Ve spolupráci se SVČ a základními školami turnaj pořádalo Rýmařovsko, s.r.o. a Hrací centrum Legie z Hradce nad Moravicí.

Zúčastnily se ZŠ Stará Ves, Horní Město, Malá Morávka, Břidličná, Dolní Moravice, Ryžoviště, Lomnice a Jelínkova 1 Rýmařov. Celkem nastoupilo šestnáct týmů po pěti hráčích, kteří postupně odehráli 5 her – Dobble, Umí prase létat? Drop it, Memoaar a Heuréka. V těchto hrách bylo třeba prokázat svou paměť, kombinační schopnosti, vědomosti, soustředění, pohotovost a také manuální zručnost.

Z naší školy nastoupily 3 pětičlenné týmy. Prvňáčky a druháky trénovala v Klubu deskových her paní učitelka Čiklová. Třeťáci až páťáci se s hrami seznámili až během březnových a dubnových úterních odpoledních setkání, kterými postupně prošlo asi osmdesát hráčů. Ti nejlepší pak reprezentovali naši školu na turnaji:

1. ročník: Monika Svatoňová, Martin Staník, Petr Staník

2. ročník: Zuzana Kulichová, Petr Čuška, Jakub Kastner

3. ročník: Josef Svížela, Michal Mazánek, Tomáš Mazánek

4. ročník: Sofie Strouhalová, Adéla Koupilová, Anna Stloukalová

5. ročník: Monika Trang, Petr Hance, Jakub Ludvar

Naši žáci si vedli velmi dobře. Od třetího místa náš nejlepší tým dělil pouhý bod a půl, druhý tým skončil sedmý a třetí tým byl dvanáctý. Naši nejúspěšnější hráči byli Tomáš Mazánek a Monika Trang, oba s 19,5 body. Monice chyběl pouhý jeden bod k vítězství mezi jednotlivci z pátých tříd. Ani mladší žáci se nedali

zahanbit. Nejlepší prvňačka – také Monika, tentokrát Svatoňová získala 17,5 bodů. Malé Monice chyběl bod a půl, aby byla nejlepší ve své kategorii.

Celkově zvítězil tým Horního Města, druhá byla Břidličná a třetí Dolní Moravice.

Děkuji všem hráčům, kteří se zúčastnili trénování i turnaje. Věřím, že i když jsme nevyhráli, všichni rozvinuli hraním her důležité schopnosti i vědomosti.

Mgr. Marcela Tauferová a Mgr. Lada Čiklová

 

DALŠÍ FOTO