Školní kolo a úspěch v okresním kole Olympiády v německém jazyce 2016/2017

. Publikováno v Školní soutěže.

Znalosti cizích jazyků umožňují člověku dostat se za hranice rodného města i vlastní země a kultury, významně přispívají k celkovému rozvoji osobnosti a zlepšují pozici na trhu práce.

Naše škola podporuje vzdělávání v cizích jazycích mj. formou jazykových soutěží. Každoročně organizujeme školní a účastníme se okresních kol pořádaných SVČ v Krnově.

Olympiáda v německém jazyce má, stejně jako samotná znalost němčiny, na naší škole dlouhou tradici. V současné době se němčina vyučuje jako druhý cizí jazyk, přesto se školního kola zúčastnilo v kategorii I. A (pro 7. ročníky) 6 žáků a v kategorii II. A (pro 8. a 9. ročníky) 10 žáků.

Nezáleží na tom, zda se soutěžící učí danému cizímu jazyku několik let nebo jen několik měsíců, záleží na jeho schopnostech a zájmu.

Soutěže jsou koncipovány jako konverzační a soustředí se na rozhovor, popis obrázku a prezentaci určeného tématu. Letos to byla „Moje rodina a volný čas“.

U okresní olympiády je navíc test porozumění textu.

Kromě diplomu za umístění a účastnického listu získali letošní vítězové okresního kola Olympiády v německém jazyce peněžní poukázky na zboží v hodnotě 600 korun za 1. místo a 400 korun za 2. místo.

Naši zástupci Barbora Bulová a Nela Bruntsvyková v okresním kole získali 1. a 2. místo v kategorii I.A (7. třídy) a Štěpán Dědoch s Helenou Továrkovou 5. a 6. místo v kategorii II.A (8. a 9. třídy).

Za učitele NJ (Mgr. Jana Pupíková, Mgr. Helena Čuková, Mgr. Miloslav Slouka a Jiří Krupa) na naší škole

Děkujeme žákům za účast a reprezentaci školy

Mgr. Jana Pupíková

Zde jsou výsledky školního i okresního kola:

DALŠÍ FOTO - NĚMECKÝ JAZYK OKRESNÍ KOLO

Zobrazení výsledků: školní kolo a okresní kolo NJ