Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
782574

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Klapka, kamera, akce… Aneb úžasný den v úžasném Světě vědy

Žáci ZŠ Rýmařov se v pondělí 21. 5. zúčastnili natáčení soutěžního pořadu ČT, kde poměřili své znalosti a dovednosti s neméně úžasnými soupeři z Ostravy.

 

Přesun našich žáků byl naplánován už v neděli, protože se v Ostravě začínalo točit již v ranních hodinách a přesun z Rýmařova by tak mohl být značně komplikovaný.

Ráno nás přenosový vůz převezl od budovy ČT do světa techniky U6, kde se pořad natáčel. U dětí se začal střídat téměř celý natáčecí štáb: asistentka režie, produkční, kostymérka, zvukař, animátorky a spoustu dalších.

Klapka, kamera, akce a šlo se na věc: lezlo se, hádalo se, skákalo se, odpovídalo se, vymýšlelo se, různé disciplíny vyždímaly z obou týmů opravdové maximum. Atmosféra na place byla mezi týmy velmi přátelská, což jen prohloubilo pozitivní zážitek z celé akce. Po téměř 12ti hodinovém natáčení, kdy se střídaly jednotlivé disciplíny s přípravou scén, se nakonec radovali z vítězství po dramatické koncovce žáci naší školy. Následovala závěrečná disciplína, kde se celý tým Omega snažil získat krásné věcné ceny, a já myslím, že byl po zásluze odměněn (více již prozrazovat nebudu J). Do Ostravy se rozhodně nejelo s úmyslem trhat rekordy, cílem bylo okusit něco nového, užít si den a navázat nová přátelství. V tomto ohledu se rozhodně všechny body naplnily, závěrečné vítězství bylo už jen třešničkou na dortu.

Chtěl bych celému týmu poděkovat za skvělé výkony, příkladné chování, vzájemnou podporu, týmovou spolupráci a smysl pro fair play. Věřím, že se nepodařilo udělat dobré jméno pouze pro naši školu, ale taky pro celý Rýmařov.

Závěrem bych chtěl všechny pozvat na premiéru pořadu s naší pětkou, která bude odvysílána na stanici ČT Déčko dne 18. 6. od 15:55.

Soutěžní tým naší školy:

Barča Bulová (toho dne kapitánka) z 8. A

Honza Jablončík z 8. B

Tomáš Řoutil z 8. C

Adam Ospalý z 9. B

Nelča Bruntsvyková z 8. B

Za ZŠ Rýmařov, Mgr. Ivo Hofer

Multimediální učebna

Jste zde:
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde