Ve čtvrtek 23. května se konají

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

Konzultační hodiny 2018-2019

Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK.

Klapka, kamera, akce… Aneb úžasný den v úžasném Světě vědy

Žáci ZŠ Rýmařov se v pondělí 21. 5. zúčastnili natáčení soutěžního pořadu ČT, kde poměřili své znalosti a dovednosti s neméně úžasnými soupeři z Ostravy.

Přesun našich žáků byl naplánován už v neděli, protože se v Ostravě začínalo točit již v ranních hodinách a přesun z Rýmařova by tak mohl být značně komplikovaný.

Ráno nás přenosový vůz převezl od budovy ČT do světa techniky U6, kde se pořad natáčel. U dětí se začal střídat téměř celý natáčecí štáb: asistentka režie, produkční, kostymérka, zvukař, animátorky a spoustu dalších.

Klapka, kamera, akce a šlo se na věc: lezlo se, hádalo se, skákalo se, odpovídalo se, vymýšlelo se, různé disciplíny vyždímaly z obou týmů opravdové maximum. Atmosféra na place byla mezi týmy velmi přátelská, což jen prohloubilo pozitivní zážitek z celé akce. Po téměř 12ti hodinovém natáčení, kdy se střídaly jednotlivé disciplíny s přípravou scén, se nakonec radovali z vítězství po dramatické koncovce žáci naší školy. Následovala závěrečná disciplína, kde se celý tým Omega snažil získat krásné věcné ceny, a já myslím, že byl po zásluze odměněn (více již prozrazovat nebudu J). Do Ostravy se rozhodně nejelo s úmyslem trhat rekordy, cílem bylo okusit něco nového, užít si den a navázat nová přátelství. V tomto ohledu se rozhodně všechny body naplnily, závěrečné vítězství bylo už jen třešničkou na dortu.

Chtěl bych celému týmu poděkovat za skvělé výkony, příkladné chování, vzájemnou podporu, týmovou spolupráci a smysl pro fair play. Věřím, že se nepodařilo udělat dobré jméno pouze pro naši školu, ale taky pro celý Rýmařov.

Závěrem bych chtěl všechny pozvat na premiéru pořadu s naší pětkou, která bude odvysílána na stanici ČT Déčko dne 18. 6. od 15:55.

Soutěžní tým naší školy:

Barča Bulová (toho dne kapitánka) z 8. A