Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
782588

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Anglická miniolympiáda 2018 - pro 3. až 5. ročník

V letošním posledním květnovém týdnu jsme tradičně otestovali téměř všechny žáky 3. až 5. tříd, kteří se učí anglický jazyk. Test je samozřejmě pro každý ročník jiný a také cíl je různý.

 

U třeťáků jde především o to, aby se seznámili s jiným typem zadávání úkolu – samostatně si přečíst otázky a vybrat jedno řešení jako nejlepší. Je pravda, že výuka ve třetím ročníku je postavena především na mluvení, poslechu, komunikaci dětí mezi sebou, hrách a písničkách. Takže třeťáci si na testu zkouší poradit si s delším psaným textem.

U čtvrťáků už se předpokládá, že rozlišují mluvenou a psanou podobu jazyka a také mají první zkušenosti s běžnými frázemi. Už vědí, co od testu očekávat. Jejich nejlepší výsledky sice začínají na 17 bodech z 20, ale je potěšitelné, že většina výsledků se pohybuje od 17 do 10 bodů.

Páťáci by měli uzavřít první období výuky cizího jazyka a prokázat, že si poradí nejen s testem, ale zvládnou to, co jim ukládá náš školní vzdělávací program: komunikovat, reagovat na otázky, popsat obrázek, představit se. Proto ti nejúspěšnější postoupili do konverzačního kola, které je pro ně výbornou průpravou na „opravdickou“ anglickou olympiádu na 2. stupni a samozřejmě i pro komunikaci v životě.

Nejúspěšnější v testu byly letos třeťačky Klára Citová, Lucie Borovičková a Tereza Kuběnková, které se shodně s 20 body umístily ve zlatém pásmu. Stříbrné pásmo obsadily Nela Válková a Rozálie Baranová s 19 body. O bronzové pásmo se podělilo dokonce 6 dětí s 18. body: Natálie Čušková, Richard Havránek, Andrea Konštacká, Matěj Pavelka, Adéla Poláchová a Karolina Kristinová.

Pro čtvrté třídy byl test mnohem tvrdším oříškem. Tady bohužel nikdo nedosáhl maxima 20 bodů. Zlaté pásmo začalo až na 17 bodech výkonem Adély Pavlů a Veroniky Chudé. Stříbrné pásmo s 16 body obsadili: Vendula Bosáková, Darina Matušková, Tomáš Popelka, Roman Svatoň, Karolína Zbořilová, Samuel Sedláček, Viktorie Ščudlová, Adriana Šimková a Jakub Kolář. Také bronzových vítězů bylo hodně: s 15 body se předvedli Rozálie Svobodová, Tomáš Síbr, Julie Mereďová, Tereza Papajová, Petra Zahradníková a Roman Mrvec.

V pátém ročníku postoupili do konverzačního kola s 19 body Jiřina Kovářová, s 18 body Ester Abigail Hvolková, Miloslav Čikl a Prokop Suchánek a se 17 body Andrea Holaňová, Eliška Horká, Gabriel Ánanda Coudray, Tereza Křenková, Kryštof Hofman a Jakub Supek. Je třeba říci, že všichni tito páťáci jsou schopni obstát v konverzaci o svém životě, koníčcích, rodině a zájmech. S větší či menší nervozitou a všichni se ctí prošli tímto „mluvícím“ kolem. Nejbravurněji si vedli a vítězství vybojovali:

 

  1. 1.místo: Miloslav Čikl
  2. 2.místo: Prokop Suchánek
  3. 3.místo: Ester Abigail Hvolková a Kryštof Hofman

Všem oceněným blahopřejeme!

Děkuji kolegyním a kolegům za spolupráci!

Přeji hodně příležitostí použít angličtinu v praxi a hezké prázdniny.

Mgr. Marcela Tauferová

Multimediální učebna

Jste zde:
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich