Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
942751

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Ve čtvrtek 23. května se konají 

konzultační hodiny.

Podrobnější informace v levém Menu (Konzultační hodiny) nebo na tomto odkaze:

           Konzultační hodiny 2018-2019

      Heslo všichni rodiče obdrželi přes elektronickou ŽK. 

 

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Anglická miniolympiáda 2018 - pro 3. až 5. ročník

V letošním posledním květnovém týdnu jsme tradičně otestovali téměř všechny žáky 3. až 5. tříd, kteří se učí anglický jazyk. Test je samozřejmě pro každý ročník jiný a také cíl je různý.

 

U třeťáků jde především o to, aby se seznámili s jiným typem zadávání úkolu – samostatně si přečíst otázky a vybrat jedno řešení jako nejlepší. Je pravda, že výuka ve třetím ročníku je postavena především na mluvení, poslechu, komunikaci dětí mezi sebou, hrách a písničkách. Takže třeťáci si na testu zkouší poradit si s delším psaným textem.

U čtvrťáků už se předpokládá, že rozlišují mluvenou a psanou podobu jazyka a také mají první zkušenosti s běžnými frázemi. Už vědí, co od testu očekávat. Jejich nejlepší výsledky sice začínají na 17 bodech z 20, ale je potěšitelné, že většina výsledků se pohybuje od 17 do 10 bodů.

Páťáci by měli uzavřít první období výuky cizího jazyka a prokázat, že si poradí nejen s testem, ale zvládnou to, co jim ukládá náš školní vzdělávací program: komunikovat, reagovat na otázky, popsat obrázek, představit se. Proto ti nejúspěšnější postoupili do konverzačního kola, které je pro ně výbornou průpravou na „opravdickou“ anglickou olympiádu na 2. stupni a samozřejmě i pro komunikaci v životě.

Nejúspěšnější v testu byly letos třeťačky Klára Citová, Lucie Borovičková a Tereza Kuběnková, které se shodně s 20 body umístily ve zlatém pásmu. Stříbrné pásmo obsadily Nela Válková a Rozálie Baranová s 19 body. O bronzové pásmo se podělilo dokonce 6 dětí s 18. body: Natálie Čušková, Richard Havránek, Andrea Konštacká, Matěj Pavelka, Adéla Poláchová a Karolina Kristinová.

Pro čtvrté třídy byl test mnohem tvrdším oříškem. Tady bohužel nikdo nedosáhl maxima 20 bodů. Zlaté pásmo začalo až na 17 bodech výkonem Adély Pavlů a Veroniky Chudé. Stříbrné pásmo s 16 body obsadili: Vendula Bosáková, Darina Matušková, Tomáš Popelka, Roman Svatoň, Karolína Zbořilová, Samuel Sedláček, Viktorie Ščudlová, Adriana Šimková a Jakub Kolář. Také bronzových vítězů bylo hodně: s 15 body se předvedli Rozálie Svobodová, Tomáš Síbr, Julie Mereďová, Tereza Papajová, Petra Zahradníková a Roman Mrvec.

V pátém ročníku postoupili do konverzačního kola s 19 body Jiřina Kovářová, s 18 body Ester Abigail Hvolková, Miloslav Čikl a Prokop Suchánek a se 17 body Andrea Holaňová, Eliška Horká, Gabriel Ánanda Coudray, Tereza Křenková, Kryštof Hofman a Jakub Supek. Je třeba říci, že všichni tito páťáci jsou schopni obstát v konverzaci o svém životě, koníčcích, rodině a zájmech. S větší či menší nervozitou a všichni se ctí prošli tímto „mluvícím“ kolem. Nejbravurněji si vedli a vítězství vybojovali:

 

  1. 1.místo: Miloslav Čikl
  2. 2.místo: Prokop Suchánek
  3. 3.místo: Ester Abigail Hvolková a Kryštof Hofman

Všem oceněným blahopřejeme!

Děkuji kolegyním a kolegům za spolupráci!

Přeji hodně příležitostí použít angličtinu v praxi a hezké prázdniny.

Mgr. Marcela Tauferová

Multimediální učebna

Jste zde:
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich