Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
952264

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni pro výuku na   

2. stupni ZŠ Jelínkova 1 s nástupem od příštího školního roku 2019/2020. Aprobace pro nás není nejdůležitějším kritériem, upřednostňujeme spíše osobnostní vlastnosti uchazeče. Kvalifikace pro výkon povolání učitele je však nezbytná. Nabízíme možnost zajistit služební byt.

Dále hledáme, od příštího školního roku, pedagoga na částečný úvazek pro výuku Aj s aprobací pro 1. nebo 2. stupeň.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedení školy

Německo - český týden

Ve dnech 15. až 23. září 2018 se v Krnově uskutečnil 24. ročník německo-českého týdne. V něm se do našeho regionu vrátili němečtí rodáci, kteří zde žili před druhou světovou válkou. Kromě kulturních vystoupení a výletů do okolí (nemohl chybět ani výšlap na Praděd) bylo na programu také tradiční setkání se studenty v krnovské synagoze. Vůbec poprvé se jej prostřednictvím Romana Popelky zúčastnila také Základní škola Rýmařov.

 

V rámci německo-českého týdne byla vyhlášena soutěž na téma Roky 1918, 1938, 1948 a 1968 ve vztahu ke Krnovu. Prezentace studentů v německém jazyce hodnotila zvolená porota a vítězové obdrželi hodnotné finanční i věcné ceny. Cílem soutěže bylo připomenout si významná osmičková výročí a motivovat žáky ke studiu němčiny.

Roman Popelka v zaplněné synagoze referoval o významných událostech z roku 1938 na Krnovsku a Bruntálsku. Soužití Čechů a Němců v našem regionu bylo vždy problematické, takže materiál, ze kterého Roman čerpal, byl opravdu bohatý. Nechyběla zmínka o rostoucím vlivu Henleinovy SdP, o provokativních akcích jednotek Freikorpsu nebo o snaze československé vlády zostřit obranu hranic. Perličkou byla návštěva Adolfa Hitlera v Krnově a v Bruntálu. Jeho projevu z balkonu krnovské radnice přihlíželo plné náměstí. V Bruntále na jeho počest dokonce celé náměstí přejmenovali na Adolf-Hitler-Platz.

Porota na Romanově prezentaci nejvíce ocenila odbornost, práci s prameny, použití nejnovější regionální literatury a dobrou jazykovou vybavenost. Nakonec mu udělila 2. místo a kromě věcných darů mu věnovala částku 100 euro. Vzhledem k tomu, že byl Roman Popelka ze všech soutěžících nejmladší, se jedná o skvělý úspěch, a věřím, že nebude poslední.

Mgr. Helena Čuková

 

Multimediální učebna

Jste zde:
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich