Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
1025168

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

Nabízíme použitá funkční zařízení ze školní jídelny.

El. konvektomat RETIGO 20x 1/1 Vision                      80 000,- Kč

Myčka černého nádobí                                            80 000,-Kč

Myčka bílého nádobí s automatickým posuvem       100 000,- Kč

Dotazy případných zájemců odpoví Bc. Jana Egidová, vedoucí školní jídelny, tel. 554255130.

Krnov plný poezie a prózy

Ve středu 27. března se za krásného a slunečného dne uskutečnila v krnovském SVČ smršť poezie a prózy, tedy okresní kolo recitační soutěže, jak zněl oficiální název, které se zúčastnil i trojlístek žáků naší základní školy.

Šimon Peňáz reprezentoval v kategorii číslo dvě, do které patřili žáci čtvrtého a pátého ročníku, v kategorii tři statečně bojovala zástupkyně šesté třídy Jana Knotková a mezi nejstaršími recitátory s urputností sobě vlastní se neztratila se svojí ukázkou o cenné zkušenosti tak nabyla osmačka Alexandra Glacnerová. V celkové konkurenci čítající téměř sto odvážných vítězů školních recitačních kol ze širokého okolí se nám sice nepodařilo vystoupat na pomyslné stupně vítězů, zavěsit na krk ještě pomyslnější medaile různých slitin kovů, ale poznatky získané prostřednictvím hodnotitelů jednotlivých kategorií při závěrečném hodnocení mohly být v tu chvíli a pro možné chvíle příští mnohem cennější. I když motivační poukázka na nákup maličkostí pro radost měla dozajista také své kouzlo a opodstatnění. Však nermuťme. My ale budeme určitě nakupovat až v příštím roce a dodržíme zásadu úspěšných lichých a neúspěšných sudých ročníků.

 

Nebudeme tedy spílat porotě tvořené z učitelů dramatické výchovy, učitelů českého jazyka a minulých vítězů pro nespravedlnost, nebudeme závidět letos úspěšnějším, ale ještě lépe se pokusíme vybrat vítězné texty, které stanou se námi a my staneme se v daném okamžiku jimi. Staneme se jejich prostřednictvím postavami příběhů a jen tehdy dokážeme slova přednášet tak, aby nikdo nezůstal na pochybách, že nám náleží místa nejvyšší, protože právě naše slova byla těmi nejkrásněji pronesenými.

Vždyť přece dvacátý sedmý březen letošního roku byt dost krásným dnem na to, abychom neobsazením stupňů vítězů zapomněli, jak krásně svítilo ono letošní krnovské slunce.

A co závěrem č. 1? Samozřejmě poděkování všem odvážným, kterým nakonec vždy přece štěstí přeje.

A co závěrem č. 2? Snad víra v to, že za nedlouhý část budu majitelem malinkého šimpanze.

Mgr. Ivo Janoušek

Multimediální učebna

Jste zde: