Olympiáda v německém jazyce

. Publikováno v Školní soutěže.

Učitelé cizích jazyků každoročně vyhlašují školní kolo Olympiády v německém jazyce. Nejinak tomu bylo i letos. Soutěž proběhla ve dvou kolech. Písemnou část absolvovalo 65 žáků 9. ročníků. Výsledky testů posloužily i jako „srovnávací testy“ všech žáků v paralelních skupinách. Do ústní části - finále se probojovalo 7 žáků. Eliška Horáčková z 9.C se pro nemoc finále nezúčastnila.

Kategorie II. A, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol, probíhá ve školním, okresním, krajském a ústředním kole.
Obsah ústní části soutěže se uskutečňuje na základní i okresní úrovni podle stejného schématu:
* poslech s porozuměním
* konverzace se členy zkušební poroty – úvodní krátký rozhovor (představení, zodpovězení dotazů)
* prezentace připraveného tématu; letos to bylo téma Menschen und ihre Berufe (Lidé a jejich povolání)
* rozhovor na základě obrázku (bez přípravy)

V letošním roce zvítězila žákyně Markéta Ptáčková z 9.A, která naši školu reprezentovala v okresním kole a obsadila pěkné 4.místo.
Místem konání okresního kola Olympiády v německém jazyce, které se konalo 21.1.2013, bylo SVČ Méďa, Dobrovského 16, Krnov.

Všem soutěžícím moc děkujeme za účast a snahu a výhercům srdečně gratulujeme. Zároveň přejeme mnoho dalších úspěchů a doufáme, že získané znalosti a dovednosti budou moci uplatnit při studiu cizích jazyků na středních školách.

Za všechny vyučující NJ
Mgr. Jana Pupíková

Výsledková listina školního kola soutěže v německém jazyce,
kategorie II.A, dne 11.1.2013 – FINÁLE