Okresní a krajské kolo v přespolním běhu 2016

. Publikováno v Sportovní život školy.

Školní sportovní soutěže jsou v plném proudu. Jednou z prvních a zároveň nejnáročnějších disciplín jsou podzimní přespolní běhy, konané na přelomu září a října. ZŠ Břidličná se ve spolupráci s Klubem biatlonu zhostila pořadatelství okresního i krajského kola.

Do okresní kvalifikace se přihlásilo 13 škol, zúčastnit se mohly oba stupně ZŠ a studenti nižších gymnázií a středních škol. Druhý stupeň ZŠ Jelínkova měl tradičně zastoupení ve všech kategoriích. Počasí bylo na sklonku září mimořádně příjemné, startovaly šestičlenné týmy mladších i starších žáků a žákyň. Bodovalo se umístění prvních čtyř členů družstva. Jako první absolvovaly trať 1500m mladší dívky. Jejich družstvo skončilo na šestém místě, skvěle se však prosadila Kateřina Horňáčková, která v této kategorii vyhrála jako jednotlivkyně. Spolu s ní se o výsledek zasloužily Michaela Koňaříková, Tereza Heinzová, Karolína Stojaspalová, Amálie Andršová a Natálie Baďurová. Mladší chlapci v sestavě Ondřej Baslar, František Sázel, Milan Křepelka, Ondřej Křenek, Mikuláš Holub a Jana Jablončík dokázali v běhu na 2000m zvítězit. Vítězstvím rýmařovských barev skončil také závod starších chlapců. Petr Andrýsek, Dalibor Šuba, Matěj Struhár, Michael Štěpaník, Jan Tihelka a Pavel Skoumal nejlépe zdolali trať dlouhou 3000m. Suverénním způsobem si s během na 1500m poradily starší dívky. Kateřina Furiková v této kategorii zvítězila, Karolína Ryšková doběhla třetí, pátá byla Jana Hamplová a šestá Monika Kadlecová, dobře zabojovaly i Amálie Velíčková a Tereza Altmanová. Do krajského kola postoupily tři ze čtyř rýmařovských družstev.

Krajské finále, pořádané o čtrnáct dní později, bylo notně poznamenáno nepřízní počasí. Všechny kategorie byly nabity nejlepšími okresními výběry a závodníci si zopakovali své tratě, tentokrát však za chladu, deště a větru, jak se na pořádný přespolní běh sluší. Oslabenou sestavu starších hochů doplnil Matyas Schwarz a na tříkilometrovém okruhu společně vybojovali čtvrté místo. Čtvrtá skončila po houževnatém výkonu i starší děvčata. Kateřina Furiková individuálně doběhla jako šestá, znovu bodovala i nezdolná Jana Hamplová, která absolvovala závod se zraněným kotníkem.

Nejlepšího výsledku dosáhli naši mladší chlapci, kteří v těžké konkurenci vybojovali stříbrné medaile a František Sázel se mezi jednotlivci umístil jako druhý. Nepopulární, ale pěkné čtvrté místo v kraji obsadil Ondřej Baslar. Všem zúčastněným díky a hodně zdaru v dalších soutěžích.