Školní kolo v přespolním běhu 2017

Po několikerém odkladu z důvodu nepříznivého počasí se na konci září konečně uskutečnilo toužebně očekávané školní kolo tradičního podzimního běhu. Kdo by se netěšil.

Výjimečně prosluněný den, hudební doprovod, povzbuzování, trocha toho soutěžení a pohybu na čerstvém vzduchu. Kluci a holky naší školy startovali v osmi kategoriích. Mladší chlapci a všechna děvčata běželi 1 km, starší hoši 2km.

Nejdříve na trať vyrazili šesťáci a šesťačky a nejlépe se zde umístili Roland Wenzel, Marcel Mihál a Tadeáš Benda, Vivian Pospíšilová, Ema Žáková a Jana Batoušková. Po nich následovala kategorie sedmých tříd , kde stupně vítězů obsadili Ondřej Křenek, Ivan Kotlárik a Petr Pátík, Vendula Janíková, Denisa Daňková a Michaela Koňaříková.

Mezi osmáky nejlépe zaběhli Jan Kovář, Roman Hradil a Jan Jablončík, Kateřina Horňáčková, Lucie Škarupová a Kristýna Stloukalová. Nakonec si svůj poslední přespolák vychutnali žáci našich devítek. O stupně vítězů se podělili Jan Tihelka, Lukáš Vyroubal a Lukáš Pek, Amálie Velíčková, Kateřina Furiková a Tereza Altmanová.

Novinkou letošního ročníku byla zbrusu nová kategorie smíšených štafet. Kilometrovou trať si rovným dílem rozdělil jeden učitel se třemi libovolnými žáky. Do premiéry tohoto závodu se přihlásilo celkem 7 štafet a sice LuckaTým, Hoftým a KatkaTým, Honzovy Motorové myši, Petřini Winners Runners, Karlosovy Dračice a konečně i vítězní Jiřího Fastboys.

Školní kolo se i díky jejich účasti soutěžně i divácky moc povedlo a velké poděkování patří všem, kdo s přípravou, realizací i s následným úklidem pomáhali. Tak napřesrok s chutí znova do toho.

Karel Toman