Zimní OH v alpských disciplínách na Annabergu 2019

. Publikováno v Sportovní život školy

Téměř na samém sklonku zimní sezóny uspořádala bruntálská ZŠ Amos pátý ročník závodů pro registrované i neregistrované lyžaře a snowboardisty ve sjezdovém areálu Annaberg u Andělské Hory.

Přihlášeno bylo 133 závodníků a závodnic z prvního i druhého stupně ZŠ a o putovní pohár celkového vítěze se utkalo 8 škol okresu Bruntál. Jezdci na lyžích i na snowboardu soutěžili v jednokolovém obřím slalomu s elektronickou časomírou. Sněhové podmínky již nebyly zcela ideální, avšak pro všechny stejné. V kategorii předžáků vybojovali na lyžích třetí místa Michelle Kappelová, Radek Strnadel a Patrik Krečmer. Mezi mladšími žáky zvítězil na snowboardu Brian Škoda, pro třetí místo na lyžích si v nejstarší kategorii dojel Ondřej Baslar. Naší nejúspěšnější závodnicí toho dne se stala Ivana Hořínková, která v nejstarší kategorii dívek získala stříbrnou medaili na lyžích i na snowboardu. Spolu s nimi báječně reprezentovali další naši mladí jezdci - Robert Casciani, Štěpán Peňáz, Tomáš Furik, Marcel Mihál, Roland Wenzel, František Sázel, Jiří Palla, Adam Čermák, Jiří Henych, Jan Kovář, Veronika Švehlová, Lucie Kalábová, Anna Vincourková a Vladimíra Černínová. I díky jejich umístění se ZŠ Jelínkova dostala na druhé místo v celkovém pořadí. Organizátorům a všem závodníkům patří poděkování za vydařenou tečku za lyžařskou sezónou a nezbývá než se těšit na příště,

 za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman