Spřátelené weby
Přihlášení

Přihlášení

Počet zobrazených článků
976914

Info

Základní škola Rýmařov,

Jelínkova1, okres Bruntál

Příspěvková organizace

Jelínkova 1

795 01 Rýmařov

Telefon: 554 255 111

IČO: 00852635

DIČ: CZ00852635

ID Datové schránky: u57huji

Elektronická podatelna: 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plakátek

 

Požadavky na sešity ve školním roce 2019/2020

Požadavky na sešity 2019/2020 (PDF)

Pozdrav od Juggerů zazněl na naší škole

Jugger je rychlý a kontaktní sport, na první pohled kříženec rugby a historického šermu, hraný od devadesátých let především v Německu a Austrálii. Jeho koncepce vychází hlavně z postapokalyptického filmu The Salute of the Jugger z roku 1989, patřícího ke staré dobré kategorii B až B-.

Dva 4-6ti členné týmy Juggerů spolu bojují o herní míč – “psí lebku“ neboli Jugg a snaží se jej dopravit do soupeřova “hnízda“, za což získávají body.

 

Jugg je přenášen mrštnými a neozbrojenými běžci - “qwiky“ a o bitevní vřavu se starají “pompýři“, vybavení pestrou škálou jedno- i dvouručních zbraní, včetně štítu nebo koule na řetězu. Pompýři brání své hnízdo a běžce, zajišťují mu průchod do soupeřovy části pole, napadají a blokují protivníky i jejich qwika. Vše se děje podle speciálních pravidel, která vyžadují od hráčů velmi férový a zodpovědný přístup. Ve světě existuje několik úrovní tohoto sportu, lišících se tvrdostí a mírou povoleného kontaktu. V našem případě jsou pochopitelně zbraně neboli “pompy“ vyrobeny z lehkého materiálu a dostatečně polstrovány měkkou vrstvou, kouli na řetězu nahrazuje pěnový míč a hráči nesmí zasáhnout krk a hlavu soupeře.

 

Délka zápasu je měřena “padáním kamenů“, tedy určitým počtem pravidelných rytmických úderů. Hra se zpočátku často zvrhne v bezhlavou melu, posléze však již Juggeři dokáží taktizovat a spolupracovat. Naši žáci i žákyně se s Juggerem seznámili v tělocvičně nejprve formou průpravných her, při kterých si vyzkoušeli všechny druhy zbraní a po seznámení se základními pravidly se pustili do bojů. Ohlas byl zatím jednoznačně nadšený a už se mezi některými mluví o venkovní variantě a školním turnaji. Do prázdnin ještě času dost,

Karel Toman

Sportovní život školy

Multimediální učebna

Jste zde: