Školní kolo ve šplhu - 2012

. Publikováno v Šplh.

Ve dnech 21. a 22. listopadu proběhlo na druhém stupni školní kolo ve šplhu. Nejdříve šplhali mladší žáci a žákyně z 6. a 7. tříd, následující den pak starší žáci a žákyně z 8. a 9. tříd.

Letos poprvé soutěžila čtyřčlenná smíšená družstva složená ze dvou dívek a dvou hochů nominovaných do soutěže svým učitelem tělesné výchovy. Dívky i hoši pak ještě soutěžili zvlášť jako jednotlivci ve svých kategoriích dle pohlaví.

V kategorii mladších žáků a žákyň se z 24 nominovaných dostavilo všech 12 dívek, hochů přišlo 9. Byly viděny skvělé výkony a několikrát byl překonán rekord školy vítězi obou kategorií Monikou Trvalovou a Patrikem Králem. Patrik Král by překonal rekord, i pokud by soutěžil v kategorii starších žáků. Starších žáků a žákyň druhý den přišlo 19, 10 dívek a 9 hochů. V kategorii starších žáků sice nebyly tak oslnivé výkony jako den před tím, nicméně i v této kategorii se soutěžící za své výkony nemusí vůbec stydět.

Závody proběhly v pohodové atmosféře, za pomoci 9 pomocníků pro každý den. Soutěžící šplhali 3x a do celkového výsledku se jim počítali 2 nejrychlejší časy. V soutěži družstev se do celkového výsledku započítali 3 nejlepší závodníci. Neúčast některých žáků způsobila špatné umístění neúplného družstva v soutěži tříd. Projevilo se to především u družstva třídy 6. B, 8. A a 9. B.

Všichni soutěžící byli odměněni sladkými cenami. První tři družstva a první tři jednotlivci v pořadí ještě diplomem. Nestal se žádný úraz, kromě drobných odřenin na nohou. Všichni soutěžící se chovali sportovně a celkem ukázněně. V rámci motivačního programu je všem soutěžícím a pomocníkům udělen žolík, který si mohou vyzvednout v kabinetě Tv u hlavního organizátora soutěže, p. uč. Slouky. Protože v den soutěže dostali ti nejlepší „provizorní černobílé diplomy“, čekají na ně u něho krásné barevné diplomy s jejich fotkou!

Zajímavostí letošního školního kola u mladších žáků a žákyň byla přítomnost našeho fyzikáře pana učitele Pallu, který si všechny soutěžící zvážil a jejich výkony převedl na množství vydané energie. Jeho výsledky nebyly stejné jako naše dle časů!

Celkem se celé akce po oba dny zúčastnilo včetně diváků více jak 50 žáků!

VÝSLEDKY (1. -3. místo):

Mladší žáci a žákyně (6. -7. třídy)

Družstva:

1.7. B: Monika Trvalová, Petra Pustějovská, Patrik Král, Michal Ihnát – NRŠ!

2.7. C: Sára Dršťáková, Natálie Mačudová, Jaroslav Janoch, Jiří Lasovský

3.7. A: Nikola Ilnická, Pavlína Fábryová, Matěj Čikl, Roman Plch

Jednotlivci - dívky:

1.7. B: Monika Trvalová – NRŠ!

2.6. A: Natálie Lachnitová

3.6. B: Sabina Turtáková

Jednotlivci - hoši:

1.7. B: Patrik Král – NRŠ!

2.6. C: Tomáš Nebes

3.7. A: Roman Plch

Starší žáci a žákyně (8. -9. třídy)

Družstva:

1.9. A: Lenka Machalíčková, Martina Ohrádková, Petr Zahradník, Dominik Raušer – NRŠ!

2.9. C: Klára Mackurová, Petra Pustějovská, Tomáš Janík, Adam Kopsa

3.8. C: Kateřina Sekaninová, Lenka Hamplová, Daniel Kopeček, Ondřej Čajan