Okresní přebory staršího žactva ve volejbalu

Krnovská Základní škola Žižkova tradičně uspořádala koncem května volejbalový dvouden pro starší dívky a chlapce ze základních škol a nižších gymnázií.

28. duben patřil dívčímu turnaji, kterého se zúčastnilo 9 týmů včetně hráček Rýmařova. Volejbalistky jednotlivých škol byly nasazeny do dvou skupin a postupně se snažily probít až do finále. V barvách Rýmařova nastoupily Zuzka Opluštilová, Katka Sekaninová, Petra Horská, Iva Zifčáková, Bára Šopíková a dvě nejzkušenější hráčky, Nikola Kratochvílová a Zlatka Zobalová.

Cestu základní skupinou děvčata prošla bez porážky a teprve zaváhání v semifinále proti domácím je stálo možnost hrát o zlato. Přesto další boj nevzdaly a po dramatickém utkání proti Vrbnu si zaslouženě odnesly pohár za velmi cenné třetí místo.

Následující den se do Krnova sjely chlapecké týmy a k vidění byla podstatně tvrdší hra. Rýmařováci Honza Kobolka,Zdeněk Adámek, David Koritár, Lukáš Švejdík, KarelTáborský, Broňa Koňařík, Dan Kopeček, Pepa Kavka a Michal Poulík předvedli solidní výkon a ve velmi vyrovnaném turnaji, kterému nakonec dominovala krnovská ZŠ Janáčkova obsadili neoblíbené čtvrté místo.

Obě naše volejbalová družstva se dlouhodobě poctivě připravovala a zanechala velmi dobrý dojem, blahopřejeme k výkonu a ceníme si jejich odhodlání a zájmu o tento náročný, ale výjimečný a inteligentní sport,

za ZŠ Jelínkova Karel Toman