Zlatá tretra

. Publikováno v Atletika

Celá řada oceněných žáků ZŠ Jelínkova 1, především účastníků sportovních soutěží se tradičně divácky zúčastnila dalšího, již 58. ročníku prestižního atletického mítinku Zlatá Tretra.

Znovu byly na vítkovickém stadionu k vidění současné atletické hvězdy z celého světa, včetně pěti olympijských vítězů, patnácti mistrů světa a dvanácti mistrů Evropy.

 

Největšími zahraničními hvězdami letošního podniku byli sprinteři Christian Coleman, Mike Rodgers (oba USA) a Andre De Grasse (CAN), tyčkaři Sam Kendricks (USA) a Piotr Lisek (POL), osmistovkař Adam Kszczot (POL), dálkař Juan Miguel Echevarria (CUB), koulař Tom Walsh (NZA), sprinterka Shaunae Millerová- Uibová (BAH), oštěpaři Magnus Kirt (EST) a Sara Kolaková (CRO), kladivářka Gwen Berryová (USA), běžci na 400m Steven Gardiner (BAH) a Kenny Bednarek (USA), mílařka Gudaf Tsegayová (ETH) a výškařka Maria Lasickeneová (RUS).

Z našich atletů nemohli chybět Pavel Maslák (200m), Radek Juška (dálka), Tomáš Staněk (koule), Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková (oštěp), Kateřina Šafránková (kladivo), Jakub Vadlejch (oštěp), Jakub Holuša a Filip Sasínek (1500m). V předprogramu se představila také rekordní česká mužská štafeta Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský na 4x100 m proti týmům z JAR, USA a Saúdské Arábie.

Letošní Tretra byla přehlídkou mnoha dalších skvělých závodníků, kteří domácímu publiku opět předvedli krásné výkony, při kterých padly i tři rekordy mítinku a jeden světový. Královna sportu u nás žije a naši mladí závodníci si celé sportovní představení náležitě užili,

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman