Finále Okresní florbalové ligy žáků 2019

. Publikováno v Florbal

Již podeváté se v průběhu školního roku odehrála na Bruntálsku pravidelná soutěž pro osm vybraných škol (spolu se ZŠ Jelínkova1 také Gymnázium Rýmařov, ZŠ Vrbno, ZŠ Břidličná, ZŠ Jesenická a Okružní z Bruntálu, ZŠ a MŠ Andělská Hora a ZŠ Karlovice), jménem Okresní florbalová liga žáků.

V sezóně 2010/2011 ji založil Jan Czasch ve spolupráci s florbalovým klubem AFK Karlovice. Liga probíhá formou šesti turnajů ročně se střídavým pořadatelstvím, systémem vždy nově nalosovaných skupin se vzájemnými zápasy, ze kterých postupují semifinalisté a následně finalisté. Po každém turnaji se podle umístění rozděluje od jednoho do osmi bodů, které se započítávají do tabulky.

 

Průběžně je vyhodnocováno také klasické kanadské bodování hráčů, udílejí se body Fair-play za vystupování na hřišti i mimo něj a hodnotí se i nejlepší výkony brankářů. Během devíti let se v dresu naší školy vystřídalo několik generací hráčů a soutěže se zúčastnilo i několik děvčat. Největším úspěchem byla doposud dvě druhá místa v roce 2014 a 2016, dva poháry Fair play (2015 a 2017) a jeden vítěz kanadského bodování (Radek Sacký, 2014).

Letos se našim hráčů podařilo splnit sen svých předchůdců a dotáhnout úspěšné tažení celou soutěží do vítězného konce a dokonce sesadit pětinásobného vítěze v řadě z bruntálské Okružní. Ručně zhotovený putovní pohár karlovického uměleckého kováře putuje alespoň na čas do sportovní síně slávy naší školy, štítek se jménem vítěze na něm však už zůstane.

O něj a zlaté medaile se letos v průběhu roku v zápasech a na trénincích přičinili Adam Čermák, Jan Jablončík, Matěj Papaj, Jiří Palla, Ondřej Křenek, Milan Křepelka, Ondřej Hrabina, Tadeáš Procházka, Roland Wenzel, Tomáš Furik, Jan Zapletal, František Moják, Marcel Mihál, Václav Černín, Vít Novosád a Eathan Pospíšil. K poháru pro vítěze přibylo druhé místo v hodnocení Fair play, druhé místo v kanadském bodování pro Honzu Jablončíka a jako třetí nejlepší gólman soutěže byl vyhlášen Adam Čermák. Vskutku parádní sezóna, všem vítězům a nejstarším odcházejícím oporám děkujeme a těm, co pokračují přejeme hodně štěstí v novém ročníku,

za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman