Oznámení o uplatnění opatření vlády týkající se výuky

. Publikováno v Uncategorised

Vážení rodiče,

následující informace se týkají pouze těch, kteří mají děti na 2. stupni.

Dle nařízení vlády bude od pondělí 12. 10. 2020 probíhat, v případě některých tříd, distanční výuka.

Naší snahou je maximálně a efektivně zajistit vzdělávání vašich dětí v době distanční výuky, a proto využijeme podobný model, který jsme uplatňovali na jaře. Výuka bude probíhat online v jednotném systému G-suite s využitím žákovských účtů.

Distanční výuku začínají od pondělí 12. 10. do pátku 16. 10. 2020 tyto třídy:

·         6.A, 6.B, 7.B, 7.D a celý 9. ročník

Pozn.  Po týdnu nastoupí výše uvedené třídy zpět do školy k prezenční výuce a třídy, které ve škole byly, budou mít následující týden distanční výuku (distanční výuka bude probíhat v týdnu 19. – 23. 10. 2020 pro třídy 6.C, 6.D, 7.A,7.C a celý 8. ročník).

Rozvrh hodin neměníme (organizačně to není možné), jen se v případě distanční výuky zjednoduší. Finální podobu rozvrhů se dozvíte v systému Bakalářů (během víkendu), případně prostřednictvím třídních učitelů a dětí. Jednotlivé začátky hodin distanční výuky budou korespondovat se stávajícím rozvrhem. Délka vyučovací hodiny bude zkrácena na 40 min.

Distanční výuka je pro žáky, dle nařízení vlády, povinná. Nebude-li se dítě výuky účastnit (připojovat se online), je třeba absenci omlouvat. Pravidla pro omlouvání žáků z výuky se nemění a řídí se školním řádem.

V případě, že se žák nemůže distanční výuky účastnit (např. nemá možnost připojení k internetu), zajistí pro něj třídní učitel ve spolupráci s ostatními učiteli úkoly na doma, které takový žák po návratu do školy odevzdá vypracované.

Všechny děti, které jsou v režimu distanční výuky, mají nárok na dotované stravné a mají obědy nadále přihlášeny. Pokud se Vaše dítě nebude v týdnu distanční výuky stravovat ve školní jídelně, je třeba mu obědy odhlásit. Čas vyčleněný ve školní jídelně pro stravování žáků s distanční formou výuky je od 13 do 14 hodin.

V případě dotazů se prosím obracejte na jednotlivé třídní učitele.

Děkuji Vám za pochopení v této, pro mě nepochopitelné, době.

Přeji Vám vše dobré.

Mgr. Jan Jablončík, ředitel školy