Okresní kolo poháru AŠSK ve šplhu

. Publikováno v Šplh

Jako každý rok, tak i letos, se žáci ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov zúčastnili okresního kola soutěže ve šplhu na tyči.

V úterý 19. prosince odjela 4 družstva naší školy poměřit své síly s ostatními žáky z okresu Bruntál do tělocvičny Střední pedagogické a zdravotní školy v Krnově.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích mladších a starších žáků, hoši a dívky zvlášť, družstvo tvořili 4 žáci jedné školy. V konkurenci 10 škol naše družstva mladších žáků a mladších žaček zvítězila, družstvo starších děvčat skončilo druhé a starší hoši třetí. V jednotlivcích se umístila na druhém místě Veronika Švehlová a druhý skončil i Kryštof Kovařík.

A kdo naší školu reprezentoval? Za mladší žákyně 6-7. třída Veronika Švehlová, Tereza Heinzová, Rozálie Cicková a Nela Šmídová. Mladší žáci byli ve složení Kryštof Kovařík, Ivan Kotlárik, Ondřej Hrabina a Jan Hala. Starší žákyně, 8-9. třída vedla ostřílená reprezentantka Karolína Ryšková, dále pak Amálie Andršová, Helena Továrková a Veronika Tihelková. A kompletní sestavu školy doplnili starší žáci ve složení Rostislav Kotlár, Ladislav Ošťádal, Jan Baran a Pavel Biras. Všichni jmenovaní zaslouží pochvalu a dík za vzornou reprezentaci školy, slušné chování a vystupování na závodech.

Družstvo doprovázeli učitelé tělesné výchovy Mgr. Miloslav Slouka a Mgr. Lucie Vinohradníková.

 

 

Mgr. Miloslav Slouka