Vítejte v novém školním roce 2020/2021

. Publikováno v Oznámení.

Vážení rodiče, milí žáci,

níže uvádím několik informací souvisejících se začátkem nového školního roku.

Školní rok 2020/2021 zahájíme na naší škole v plném rozsahu.

V organizaci výuky a chodu školy nebudou stanovena žádná plošná pravidla související s Covid 19:

• děti nemusí nosit roušky v prostorách školy, jídelny, družiny,

• nebudou omezeny počty žáků ve třídách,

• nebude třeba dokládat prohlášení o bezinfekčnosti.

Ve škole budou dodržovány základní pravidla  a nařízení Ministerstva školství a Krajské hygienické stanice:

• dezinfekční prostředky budou umístěny u všech vstupů, ve všech třídách, učebnách, jídelnách a odděleních,

• bude kladen důraz na zvýšenou hygienu, dezinfekci a úklid všech prostor školy,

• všechny budovy školy budou opatřeny bezkontaktními teploměry a rouškami pro případ nutného použití,

• žáci budou opakovaně poučeni v oblasti hygieny a péče o zdraví.

Upozornění:

Vzhledem k nařízení vlády nebude možné do školy vpustit žáky, u nichž se projevují příznaky infekčního onemocnění jako jsou zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolesti hlavy, krku, svalů, průjem atd. V případě, že se tyto příznaky objeví u dítěte v průběhu vyučování, bude nezbytné, aby dítě neprodleně opustilo školu. O všech takových případech budou vždy okamžitě informováni zákonní zástupci žáka.

Školní sešity

Není nutné nakupovat dětem školní sešity před nástupem do školy. Jednotliví učitelé podají žákům potřebné informace k nákupu nových sešitů v průběhu prvních dnů školního vyučování.

Zahájení pro žáky 1. ročníku

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021 proběhne pro žáky prvního ročníku v úterý

1. září od 8 hodin v budově na ulici Národní 15.

Oproti původnímu předpokladu proběhne zahájení v jednotlivých kmenových učebnách.

Děti si s sebou přinesou pouze aktovky.

Předpokládané ukončení prvního dne školy bude v 8,45 hodin.

ředitel školy Mgr. Jan Jablončík