Olympiáda ČJ

. Publikováno v Školní soutěže.

Ve středu 7. listopadu 2012 se na naší škole konala Olympiáda v českém jazyce. Zúčastnilo se jí celkem 22 žáků z osmého a devátého ročníku.

Práce, na kterou měli řešitelé dvě vyučovací hodiny, byla rozdělena na dvě části. První tvořil vědomostní test, v němž byla prověřena např. znalost významu českých slov nebo stylistická problematika. Objevila se zde i cvičení, kde žáci uplatnili znalost českých frazémů atd. Ve druhé části pak psali žáci samostatnou slohovou práci na zadané téma.

Většina účastníků vypracovala olympiádu s dobrým výsledkem, nikdo vyloženě nepropadl. Nejlepším řešitelem se stal Vladimír Kistan z 8. C, který vynikl v obou částech soutěže. Na druhém místě s odstupem jediného bodu skončila Adéla Švikruhová z 9. A a jako třetí se umístila Tereza Pinďáková z 8. A s odstupem dvou bodů za vítězem.

Všem těmto úspěšným řešitelům školního kola gratulujeme a věříme, že nás dobře zareprezentují i na dalším kole okresním, které se bude konat na jaře.

Mgr. Lukáš Krumpolec

Celkové pořadí (prvních 10):

1. Vladimír Kistan (8. C) – 22 b.
2. Adéla Švikruhová (9. A) – 21 b.
3. Tereza Pinďáková (8. A) – 20 b.
4. Markéta Ptáčková (9. A) – 19 b.
5.-6. Radim Kolibáč (8. A), Kristýna Mácková (9. A) – 18 b.
7. Klára Mackurová (9. C) – 17 b.
8. Lada Přecechtělová (9. B) – 16 b.
9.-10. Kateřina Hebláková (9. A), Ivana Zifčáková (8. C) – 15 b.