Pohár rozhlasu a Atletický čtyřboj 2013

. Publikováno v Sportovní život školy.

V květnu každoročně vrcholí soutěžní sezóna dvěma nejprestižnějšími akcemi pro základní školy a víceletá gymnázia. Okresního kola 45. ročníku Poháru rozhlasu pořádaného v Krnově se zúčastnilo přes čtyřicet závodníků a závodnic ZŠ Jelínkova ve čtyřech kategoriích a deseti lehkoatletických disciplínách. Ve třech ze čtyř kategorií se našim atletům podařilo zvítězit a postoupit mezi výběr moravskoslezských škol.

Krajskými finalisty se stala družstva starších a mladších dívek a mladších chlapců, starší hoši skončili třetí. Kromě umístění družstev rýmařovští vybojovali v jednotlivých disciplínách 9 zlatých, 8 stříbrných a 5 bronzových medailí a navíc suverénně ovládli zlatý hřeb závodu - závěrečné štafety na 4x60 metrů. Soutěží navazující na Pohár rozhlasu je Atletický čtyřboj, podnik pro dvě šestičlenná družstva starších chlapců a dívek. Poháru rozhlasu se může účastnit sestava specialistů na jedinou disciplínu, čtyřboj je určen pro užší výběr všestranně zdatných atletů. Na krnovském stadionu patřil našim starším hochům bronz, starší dívky v pětičlenné sestavě skončily těsným výsledkem jako druhé. Individuální vítězkou své kategorie se však stala Martina Ohrádková z Rýmařova, která zvítězila v běhu na 60 metrů, ve vrhu koulí, ve skoku dalekém a v závěrečném běhu na 800 metrů doběhla čtvrtá. Všem kdo se závodů zúčastnili a podíleli se na náročné přípravě. Děkujeme a doufáme, že jim nadšení pro Královnu sportu vydrží.