Florbalová liga odstartovala v Karlovicích

. Publikováno v Sportovní život školy

18. říjnem odstartoval v Karlovicích nový a v pořadí již třetí ročník florbalové soutěže pořádané panem Janem Czaschem pro vybrané školy okresu Bruntál. 


Liga probíhá celý rok formou šesti turnajů s možností střídavého pořadatelství. Letošní novinkou je účast dvou nových týmů z Albrechtic a Horního Benešova, které se připojují k Rýmařovu, Břidličné, Bruntálu, Vrbnu, Andělské Hoře a Karlovicím. Vzhledem k počtu osmi týmů se mění herní systém. Účastníci již nehrají každý s každým, ale jsou v každém kole losem rozděleni do dvou skupin, přičemž pak o celkovém umístění rozhodují rozřazovací zápasy na základě získaných bodů.


Rýmařov se ve skupině utkal se silnými celky Břidličné, Andělské Hory a Albrechtic. Ve druhé skupině změřily síly týmy Bruntálu, Vrbna, Horního Benešova a Karlovic. Družstva se pustila do turnaje s velkou vervou a především u Albrechtic byla znát velká herní vyspělost, doprovázená však přemrštěným důrazem, Vrbno a Bruntál jsou tradičně horkými favority turnaje, jejich velkou přednostmi jsou souhra silných individualit a velmi férové vystupování. Andělská Hora vyniká spíš tvrdostí a nasazením než technikou, přičemž ji zdatně dotahuje Břidličná, dříve nejlepší tým ligy. Karlovice spolu s Horním Benešovem předvedly sympatický a pohledný florbal a Rýmařov se také činil co mu síly stačily.


Brankařské řehole se po odchodu Michala Hejného ujal Renda Bajcar, Marka Ryšku, Romana Malíka a Mirka Mervu nahradili Martin Kováč, Honza Camfrla a Michal Štefanišin, stálými oporami jsou již od loňska velmi produktivní Martin Urban a Kuba Ondrák a tým doplňují mazáci Zdenek Adámek, Radek Sacký a Aleš Janík, momentálně hráč s nejvyšším počtem startů za školu.


Úvod ligy pro nás začal třetím místem ve skupině a po rozřazovacích zápasech pátým místem v tabulce. Za zmínku stojí pět gólů v jednom zápase Radka Sackého, který je po prvním turnaji v první desítce kanadského bodování. Hráči se nadále pravidelně setkávají na ranních trénincích a v příštím kole se určitě zadaří lépe.


K. Toman