Druhé kolo soutěže tří škol v 5boji OVOV

Základní škola Jelínkova 1 Rýmařov se na základní škole v Zátoru u Krnova zúčastnila 2 kola soutěže tří škol v 5 boji odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

18. února se 48 žáků škol z Lichnova, Rýmařova a domácího Zátoru utkalo v 5 disciplínách OVOV. 12 čtyřčlenných družstev dívek a hochů soutěžilo v trojskoku, přeskoku přes švihadlo, shybech, sedech-lezích a driblinku.

Naše škola postavila 3 družstva dívek a 1 družstvo hochů, kde družstvo dívek ve složení Jana Hamplová, Šárka Pallová, Karolína Ryšková a Kateřina Furiková suverénně zvítězilo a družstvo s Terezou Altmanovou, Adélou Sržínkovou, Helenou Továrkovou a Lucií Tomečkovou skončilo druhé!

Statečně bojovaly i děvčata Barbora Kyjáková, Sára Šmaterová, Kristýna Petýrková a Monika Ludvarová, které skončily na 6. místě.

Hoši v čele s Matyasem Schwarzem, Lukášem Vyroubalem, Michalem Hajznerem a Lukášem Loužeckým se také nenechali zahanbit a umístili se na výborném druhém místě. V jednotlivcích jsme byli rovněž skvělí, o čemž hovoří velké množství medailí.

V kategorii dívek ročník 2000-2002 obsadila děvčata všechna umístění na stupních vítězů s první Karolínou Ryškovou, druhou Janou Hamplovou a třetí Šárkou Pallovou.

V kategorii dívek 2003-2005 zvítězila naše Helena Továrková a na třetím místě ji ještě doplnila Monika Ludvarová. U hochů v kategorii 2000-2002 zvítězil Matyas Schwarz.

Vzhledem k tomu, že pro mnohé naše závodníky to byly první závody s konkurencí, jsou naše výsledky velmi nadějné. Ukázaly jim však, že je třeba ještě mnoho tréninku a úsilí k jejich dalšímu zlepšení.

Všechny naše žáky je třeba pochválit za slušné chování na závodech a výbornou reprezentaci naší školy. Zároveň je třeba složit velkou poklonu organizátorkám tohoto závodu, učitelkám Romaně Lantové a Martině Hojgrové s jejich týmem žáků 9. tříd za moc pěknou soutěž plnou cen a s výbornou atmosférou, podpořenou tančením zumby všech závodníků na začátku a konci soutěže.

Pro třetí kolo soutěže 3 škol, které bude na jaře na našem krásném atletickém hřišti pořádat naše škola, nasadily pořadatelskou laťku hodně vysoko.

Mgr. Miloslav Slouka, učitel tv na ZŠ Jelínkova 1 Rýmařov a vedoucí družstva

{oziogallery 224}