Bumball – nový sport na naší škole

Nedávno měli žáci ZŠ Jelínkova možnost vyzkoušet si novou součást naší sportovní výbavy a sice soupravu k zatím málo známé pohybové aktivitě jménem Bumball.

Bumball, pocházející z Dánska, je kolektivní míčová hra, která častou velmi vtipnou formou rozvíjí základní pohybové schopnosti a herní dovednosti jako jsou obratnost, rychlost, běhy, skoky, házení, postřeh, spolupráci a orientaci na hrací ploše.

Hráči získávají body přihrávkami do několika gólových zón. Míč mohou házet, avšak nechytají jej do rukou a ni jej rukama nezvedají ze země. Přihrávku lze zpracovat a zachytit na zemi i ve výskoku speciálním dresem, který má suchý zip na hrudi a zadní části těla. Pravidla hry vylučují fyzické bránění a nepřiměřený kontakt, rozhoduje tedy hlavně přehled, přesnost a cit pro přihrávku.

Ve hře je třeba neustále se uvolňovat s míčem i bez míče, nahrávat, předvídat, vybírat místo a spoluhráče. Bumball samozřejmě ocení především hráči znalí kolektivních míčovek, ale i ostatní v něm mohou najít zábavné a užitečné zpestření hodin TV.

Karel Toman