Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Okresní finále ve volejbalu staršího žactva

Na přelomu dubna a května pravidelně pořádá krnovská ZŠ Žižkova dvoudenní turnaj starších žáků a žákyň v šestkovém volejbalu.

Po dvouleté odmlce se opět družstvo hochů i děvčat ze ZŠ Jelínkova zúčastnilo okresního finále. Jako první prodělala svůj volejbalový křest sestava dívek osmých ročníků. Denisu Grénarovou, Adélu Stržínkovou, Janu Hamplovou a Šárku Pallovou doplnily o něco zkušenější Andrea Sucháčková a Leona Šubová. Holky hrály pohledně a s velkou chutí, avšak nadšení a solidní, žel relativně čerstvé dovednosti protentokrát nemohly stačit na sehranější soupeřky. V osmičlenné finálové skupině naše hráčky obsadily 6. místo. O zápal do volejbalu i přes jeho nesmírnou náročnost nepřišly a těší se na další turnaje.

Druhý den v Krnově nastoupilo družstvo starších hochů ve složení Adam Hamerka, Patrik Hamerka, Matěj Struhár, Michal Štefanišin, Zdeněk Vilímek, Tomáš Nebes a Jiří Ohrádka, zástupce mládežnické oddílové odbíjené v Rýmařově. Turnaje hochů bývají urputnější a více vyhecované, ale přesto si naši nevedli napoprvé špatně a vybojovali pohár za 3. místo. I oni byli se svým výkonem spokojeni a v tréninku volejbalu budou pokračovat.

Holky a kluci si v záplavě ostatních soutěží našli čas na další velmi složitý sport a výkonem i chováním výborně reprezentovali. Díky a hodně zdaru i nadále.

Karel Toman