Vážení rodiče,

nejpozději v pondělí 21. 6. 2021 zaznamenáte v systému Bakalářů hodnocení Vašich dětí za druhé pololetí školního roku 2020/2021. Děti budou hodnoceny standardním způsobem – známkou.

K hodnocení známkou Vám poskytneme možnost získat i slovní hodnocení, zpětnou vazbu, formou konzultací s příslušným učitelem.

Konzultační odpoledne se uskuteční v odpoledních hodinách dne 23. 6.  a 24. 6. 2021.

Konzultace mohou probíhat buď fyzicky ve škole, nebo on-line s využitím Google meet. Záleží na domluvě s učitelem/učitelkou.

V případě Vašeho zájmu o konzultace si prosím prostřednictvím webových stránek školy  čas konzultace rezervujte.

Děkuji.

S přáním všeho dobrého Jan Jablončík, ředitel školy.

Vážení rodiče,

od 10. května 2021 se vrací žáci 2. stupně do školy k prezenční formě výuky. Žákům se bude od tohoto data střídat v týdenních intervalech prezenční forma výuky s distanční formou výuky dle následujícího harmonogramu:

týden od 10. – 14. 5. 2021

7. ročník a 8. ročník – prezenční forma výuky probíhající ve škole

6. ročník a 9. ročník – distanční forma výuky – online,

týden od 17. – 21. 5. 2021

6. ročník a 9. ročník – prezenční forma výuky probíhající ve škole

7. ročník a 8. ročník – distanční forma výuky – online

Pro prezenční i distanční výuku bude platit nový rozvrh hodin od 10. 5. 2021, který najdete v Bakalářích.

Všechny časy a vyučovací hodiny budou od 10. 5. 2021 platit tak, jak jsou uvedené v Bakalářích (začátek výuky prezenčně i online bude v 8 hodin).

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje účast v prezenční formě výuky těm žákům, kteří si neprovedou samotest s negativním výsledkem. V naší škole budeme dodržovat následující zásady spojené s návratem žáků 2. stupně:

• žádný žák naší školy nemůže být do testování nucen,
  • testování bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno, při příchodu do školy,
  • každý žák si samotest provádí sám,
  • pedagogický pracovník bude testu přítomen, bude žáky instruovat, jeho aktivní asistence při odběru je však nepřípustná,
  • testování se provádí testovací sadou, kterou poskytne škola (použití vlastního schváleného antigenního testu je přípustné),
  • testování se neprovádí u dětí v případech, které jsou uvedeny v manuálu MŠMT na straně 2
  • žákům naší školy nebude upřeno právo na vzdělání, zajištění souběžné prezenční a distanční výuky na 2. stupni je však velmi komplikované a v případě, že dítě do školy nepošlete (nesouhlasíte s testováním), budeme každý případ řešit individuálně poskytováním offline podpory, případně doplněné o online/osobní konzultace.

Všichni žáci mají nárok na dotované stravné.

Žáci přítomní ve škole se mohou stravovat ve školní jídelně v čase od 12,40 – 13,15 hodin.

Žáci v distanční formě výuky mohou odebírat obědy do obědníků v čase od 13,30 – 14,00 hodin.

Upozorňuji, že pokud máte nově zájem o odběr obědů od 10. 5. 2021, je třeba si je nejpozději do pátku 7. 5. 2021 do 14 hodin přihlásit prostřednictvím stravovacího systému.

S přáním lepších zítřků a všeho dobrého Mgr. Jan Jablončík, ředitel školy

Vážení rodiče,

následující sdělení je určeno pouze těm rodičům, kteří při povinném samotestování dětí využili nebo chtěli využít možnost předložit ve škole čestné prohlášení o provedeném samotestu.

Zřizovatel mě vyzval, abych postupoval v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 12. 4. 2021 (č. j. MZDR 14592/2021-3/MIN/KAN), s důrazem zejména na čl. III tohoto opatření. Na základě této výzvy rozhoduji, že ukončuji s okamžitou platností možnost předložit čestné prohlášení o samotestování.

Mé doporučení:

• Nesouhlasíte-li se samotestováním žáků ve škole, ponechte dítě doma na distanční formě výuky, kterou poskytujeme žákům souběžně s prezenční výukou.

• Chcete-li využít pro samotest Vašeho dítěte vlastní testy (např. plivací), schválené ministerstvem zdravotnictví, můžete tak učinit a dítě do školy s vlastním testem poslat (případně do školy s dítětem přijít osobně a vlastní test přinést s sebou).

Děkuji za pochopení.

S pozdravem Jan Jablončík, ředitel školy.

Vážení rodiče,
do pátku 16. 4. 2021 provedou vyučující zápis navrhovaného hodnocení žáků ke 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021.

Jde o průběžnou klasifikaci a informaci pro Vás. Pokud budete chtít k navrhované klasifikaci získat více informací, můžete si (od 23. 4. 2021) rezervovat u příslušného vyučujícího čas pro konzultaci. Konzultační odpoledne se uskuteční 27. 4. 2021 pro 1. stupeň a 29. 4. 2021 pro 2. stupeň.
Děkuji.

S přáním všeho dobrého Jan Jablončík, ředitel školy.