Olympiáda českého jazyka na naší škole

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

I v letošním školním roce, byť je jakkoliv netradiční, se podařilo uskutečnit na naší škole naukovou soutěž - Olympiádu v českém jazyce. Konala se 27. listopadu a probíhala s ohledem na uzavření škol online formou pomocí elektronických formulářů. Každý s vybraných žáků tak měl možnost vyzkoušet si, že i olympiádu lze řešit bez papíru a psací potřeby. Nakolik tato forma uškodila či pomohla řešitelům, je otázkou.

Ples Základní školy Rýmařov

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

14. února se konal v SVČ Rýmařov ples Základní školy Rýmařov.

Úvod plesu patřil našim žákům devátých ročníků, kteří ho zahájili předtančením. Ukázali nám, co vše se naučili v tanečním kurzu, který navštěvovali od září do prosince. Musím říci, že to bylo velmi pěkné (můžete zhlédnout na videu uvnitř článku).

Jazyková animace v rámci projektu Němčina nekouše Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem (video)

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Na pozvání školy nás v pátek 22.11.2019 navštívila jazyková animátorka paní Mgr.Simona Pöder Innerhofer, Ph.D., žijící ve Vídni, a mimo jiné, vyučující na Masarykově univerzitě v Brně. V průběhu celého vyučování se postupně věnovala žákům 7.- 9. ročníků.

Kytice v Opavě

Napsal Administrator. Publikováno v Školní akce

Podzimní čas, ač zalitý sluncem, pravděpodobně nevyzývá ke sběru čerstvě rozkvetlé kytice, ale opavské divadlo dalo nabídku stovce našich žáků spatřit jevištní zpracování televizní podoby  Erbenovy Kytice, kterou mnozí mohou znát zatím jen z filmové podoby v režii F. A. Brabce. Zde se pak nabídla žákům zkušenost porovnat realizaci s pomocí moderní filmové techniky a jakési osobnější až intimní podoby ztvárněné na prknech znamenajících svět.