Veletrh středních škol

Vážení rodiče.

Předkládám Vám informace z krajského úřadu Moravskoslezského kraje o připravovaném online Veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje, který se bude konat od 18. 1. do 4. 2. 2021.

Mgr. Petr Brulík, výchovný poradce

Dobrý den,

zveme Vás, rodiče, učitele a žáky posledních ročníků, k návštěvě ONLINE Veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje, který se uskuteční ve dnech 18. ledna až 4. února 2021.

Bruntál 18.1. a 27.1.2021 (viz příloha Termíny) vždy od 10 do 18 hodin na platformě ZOOM - https://veletrh-skol.msk.cz/.

ONLINE TERMÍNY NALEZNETE ZDE:    TERMÍNY VELETRH MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Také poradci IPS (za Bruntál – Bc. Jana Ondrášková, DiS. a Markéta Grunerová budou  připraveny po celou dobu Veletrhu zodpovídat dotazy žáků a jejich rodičů).

Podrobnější informace jsou uvedeny v dalších Přílohách níže.

Vážení rodiče a žáci.
   Vzhledem k nastalé situaci MŠMT zveřejnilo na svých webových stránkách změny týkající se přijímacího řízení na střední školy. Níže předkládám výňatek ze zprávy MŠMT:

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA

V případě víceletých gymnázií předpokládáme standardní průběh přijímacího řízení, a to jak, co se týče termínů pro podání přihlášek, tak konání jednotné přijímací zkoušky a zachování dvou termínů zkoušky.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA ČTYŘLETÉ MATURITNÍ OBORY

V případě čtyřletých oborů vzdělání s maturitní zkouškou uchazeč podává přihlášku na dvě školy, ředitel školy však bude mít možnost rozhodnout, zda se v případě jeho školy bude konat v rámci přijímacího řízení jednotná přijímací zkouška nebo školní přijímací zkouška, či od obou zkoušek za stanovených podmínek posléze ustoupí.
   V případě, že počet podaných přihlášek nebude převyšovat předpokládaný počet přijímaných uchazečů, bude moci ředitel školy následně sám rozhodnout, zda bude jakoukoliv formu přijímací zkoušky na své škole vůbec konat či rozhodne o přijetí uchazečů bez konání zkoušky.
    Kritéria u jednotlivých škol vyhlásí ředitelé škol ve standardním termínu do 31. ledna 2021 s tím, že školní přijímací zkouška může proběhnout také distančním způsobem. Termín pro podání přihlášky pro první kolo zůstává zachován na 1. března 2021.

Celou zprávu si můžete přečíst na níže přiloženém odkazu.
S pozdravem Mgr. Petr Brulík, výchovný poradce

Formuláře, tiskopisy, žádosti

Napsal Administrator. Publikováno v Výchovný poradce

Vysvětlivky k tiskopisům přihlášek pro jejich vyplnění:

formát docx ...  stáhnout

format pdf ... zobrazit

1. Přihláška na SŠ - denní studium

ve formátu pro Excel (lze upravovat) ... stáhnout

ve formátu pdf ... zobrazit

2. Přihláška na SŠ - s talentovou zkouškou (konzervatoře)

Ve formátu pro Excel ... stáhnout

ve fromátu pdf ... zobrazit.

3. PPP Bruntál - formulář žádosti o vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně Bruntál

Ve formátu pro Word ... stáhnout, ve formátu pdf ... zobrazit

.