Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Republikové finále OVOV 2020

. Publikováno v OVOV.

    závodníci I přes nejrůznější neblahé okolnosti letošního roku se podařilo managementu Sazka Olympijského víceboje uspořádat 11. celorepublikové finále Odznaku Všestranosti Olympijských vítězů. Konalo se ve dnech 2.- 4. září na nádherném sportovním stadionu brněnského VUT.  Ani po jedenácté v řadě zde  nechyběli žáci ZŠ Jelínkova 1 z Rýmařova.       
     Kvalifikovalo se osmičlenné družstvo, složené ze čtyř chlapců a čtyř dívek z ročníků 2006 - 2007 a to Roland Wenzel, který při oficiálním zahájení přednesl  slib závodníků, dále Martin Kovář, Matěj Fryblík a Eathan Pospíšil, Eliška Horká, Kateřina Zimáková, Vendula Ambrožová a Klára Dědochová. Doprovázely je dvě jednotlivkyně ročníku 2005, Veronika Švehlová a Karolína Knapková. Během dvou dnů absolvovalo 40 družstev a 241 jednotlivců kompletní desetiboj zahrnující běh na 60 m, skok daleký, hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo, shyby, trojskok, leh-sedy, kliky, hod míčkem a v závěrečné disciplíně si volili mezi během na 1000m nebo dvouminutovým driblinkem.

slib závodníků 2

 
 
     Jako obvykle byly přítomny známé osobnosti z řad olympijských legend, nechyběly seskoky parašutistů, ukázky bojových umění v podání instruktorů AČR a výcviku policejních psů, zumba, exhibice sportovních hostů...V olympijské vesničce si děti vyzkoušely lekci rope skippingu, trénink akrobacie na velké trampolíně, jízdu na handbiku, basketbal na kolečkovém křesle, fotbalovou miniarénu 1 na 1, lukostřelbu, golf trenažér a mnoho dalšího. Hlavním bodem však bylo náročné soutěžení, které prověřilo nejen všestrannost, ale i odolnost každého závodníka a závodnice. Družstvo Rýmařova se tentokrát umístilo na 25. místě, jednotlivkyně Karolína Knapková skončila ve své kategorii na 9. a Veronika Švehlová na 14. místě. Zlatou medaili z republikového finále obhájila další rýmařovská závodnice ročníku 2005 Amálie Vinohradníková, spřízněná s naší výpravou, avšak hájící barvy Gymnázia a SOŠ. Krom bolavých tělíček si všichni  odvezli báječné zážitky a napřesrok se o kvalifikaci pokusíme znova!!
                                                                                                                                                                              
   za ZŠ Jelínkova 1 Karel Toman

 

Pan učitel Toman skromně pozapomněl dodat, že se letos v doprovodném programu učitelů TV umístil celkově na druhém místě. 

Gratulujeme

(JK)

kareldruhemisto