Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Netradiční sporty v polském Ozimku

. Publikováno v Pro rodiče.

Ozimek1Necelá dvacítka žáků Základní školy Jelínkova 1 vyrazila před koncem října navštívit v pátek a sobotu spřátelené město Ozimek a své kamarády, známé již z dřívějších setkání.

V rámci mikroprojektů se společně účastnili několika akcí zaměřených na poznávání ne zcela tradičních sportovních disciplín. U nás si v minulosti polské děti vyzkoušely např. Kinball, zimní orientační běh na lyžích, gymnastický parkour, chystá se koloběžkový a střelecký duatlon, sjezdovky, letní orienťák…

V Ozimku pro nás měli připraveny seznamovací hry, trampolínový aerobik, posilování a zumbu. Hlavní aktivitou však byl nácvik lezeckých dovedností a lezení na umělých stěnách v multisportovním centru K2 Arena v nedalekém Opoli. Od jednoduchého bouldrování kousek nad zemí se děti dostaly ke zdolávání čtrnáctimetrových cest a nezávazně soutěžily kdo jich zdolá více. Nejvíce čistě zdolaných tras měla Gizela Mchalíčková, druhý byl neoficiální tlumočník výpravy Bruno Orság a třetí byla Adéla Poláchová.

Ozimek4

Zároveň si děti prohlédly i ostatní vybavení sportcentra, posilovny, cvičebny a také se zde vydatně posilnily. Celkově o nás bylo velmi dobře postaráno, děti utužily staronové známosti a  nálož pizzy a hranolků na večeři,  ubytování v tajemně prázdném Hotelu Evoluce a snídaně v Juraparku byly pochopitelně zlatým hřebem výletu. Těšit se mohou na příště, kdy je naplánována návštěva Ozimské Jumparény se všemi vymoženostmi na hopsání a skákání.

za ZŠ Rýmařov, Karel Toman

Ozimek1

Ozimek2

Ozimek3

Další foto zde