Tvoje správná volba

. Publikováno v Školní akce.

Ve dnech 23.- 26. dubna 2012 se uskutečnil na naší škole rozsáhlý projekt realizovaný Policií ČR pod názvem„ Tvoje správná volba“.

Hlavním cílem samotného projektu byla snaha o eliminaci trestné činnosti v oblasti zneužívání návykových látek, tabáku, alkoholu a marihuany. Projektu se zúčastnili žáci 4.a 5. ročníků, kteří se interaktivní zážitkovou formou „tvořivé dílny“ seznámili s danou problematikou /viz. fotogalerie/. Jedná se o netradiční formu, kdy se žáci sami aktivně zapojují a s policistkami probírají jednotlivé problematiky na velkých hracích panelech rozdělených do několika částí/ stanovišť - alkohol, nelegální drogy a cigarety/.

Samotný projekt, kterého je realizátorem Odbor komunikace a prevence Prezidia policejního sboru Slovenské republiky za finančního přispění Evropské komise, úspěšně proběhl v několika městech Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Měsíc duben byl určen pro žáky ZŠ z oblasti Vrbenska a Rýmařovska. Své znalosti a dovednosti v těchto dnech předvedli žáci nejen z naší školy , ale i děti ze ZŠ Břidličná a ZŠ Rýmařov, Školní nám. 1.

Mgr. Jiří Gajdoš