Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Angličtina s cizinkou

. Publikováno v Školní akce.

anglictinaSCizinkou4

Naše základní škola využila nabídky MAS RÝMAŘOVSKO o.p.s., obohatit výuku anglického jazyka návštěvou anglicky mluvící studentky z Ukrajiny. Není sice „rodilá mluvčí“, což bylo prvotním záměrem MAS, ale setkání s cizincem a praktické užití angličtiny bylo pro děti velkým přínosem.

Sympatická slečna Yuliia Koseryk zaujala děti nejen v naší škole, ale také v okolních základních školách v obcích Rýmařovska.

Původním záměrem byla konverzace s dětmi na prvním stupni. Ukázalo se, že Yuliia je schopná získat si i starší žáky a navštívila několikrát i druhý stupeň. Plánovali jsme její zapojení do výuky i v dalších hodinách až do konce školního roku, ale Yuliia bohužel změnila plány a odcestovala.

Potěšilo nás, že naše děti přirozeně reagovaly, spolupracovaly a nebály se komunikovat. Většina z nich poprvé v životě zažila pocit, že rozumí a jsou schopni se dorozumět s cizincem.

Děkujeme zaměstnancům MAS RÝMAŘOVSKO a realizačnímu týmu z projektu „Místní akční plán II – rozvoj vzdělávání na území Rýmařovska CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008608“ za možnost už podruhé zapojit do výuky „rodilou mluvčí“, tato aktivita velmi obohatila všechny zúčastněné.

 

Za vyučující AJ na ZŠ Jelínkova 1 Mgr. Petra Lambelin, Mgr. Marcela Tauferová a Mgr. Marie Valová

anglictinaSCizinkou

anglictinaSCizinkou2anglictinaSCizinkou3

evropskaUnieAMinisterstvoSkolstvi

rymarovsko

sova