Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Natřikrát otevřené dveře naší školy

. Publikováno v Školní akce.

IMG 20221130 131842 1V tomto článku jsou shrnuty tři příležitosti otevření naší školy - pro 5. ročník, pro učitele z jiných škol v rámci projektu Erasmus, pro rodiče našich žáků.

 Otevření první

K pravidelným projektovým dnům základní školy patří prožitkové vyučování pro děti 5.ročníků našeho 1.stupně i dětí z okolních škol, z Dolní Moravice, z Horního Města a ze Staré Vsi. V rámci modelového vyučování si páťáci mohli prožít to, co je čeká na 2.stupni. Čekalo je zkoumání přes mikroskopy, práce s 3D tiskárnou, chemické pokusy a anglická konverzace. Zvláště pro děti z okolních obcí šlo o možnost seznámení se s místem, kde budou od září 2023 trávit svůj školní čas.

IMG 0493 1

IMG 4390 1

Otevření druhé

Na konci listopadu byla naše škola požádána o prezentaci svých prostor i výuky. Prosba přišla ze strany Erasmu+, společnosti poskytující programy nabízející spolupráci v oblasti mezinárodních vzdělávacích aktivit. Zástupci Erasmu+ si naši základní školu vybrali cíleně a my jejich prosbu k prohlídce školy vnímáme jako ocenění. Pedagogové z různých částí Evropy si prošli školní budovy a strávili několik hodin ve výuce na 1. i 2.stupni. Při společném vyhodnocení této akce jsme byli osloveni k další spolupráci v budoucnu. To je pro naši školu velmi pozitivní zpětná vazba.

IMG 20221130 131842 1

Otevření třetí

Tentokrát jím byl Den otevřených dveří pro rodičovskou veřejnost. Asi padesát dětí i s rodiči si v rámci pátrací hry prošli budovu Jelínkova 1 od sklepa až po dveře půdy. Měli možnost si vyzkoušet moderní vzdělávací technologie, prohlédnout si odborné učebny, prověřit svou zručnost v dílnách a fyzickou obratnost v tělocvičně. Dětem i rodičům k ruce byli učitelé i vedení školy. Smyslem podobných akcí je, mimo jiné, ukázat, že naše základní škola je otevřená dětem, rodičům, hostům, veřejnosti.

Mgr. Vlastimil Baran, zástupce ředitele školy