Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Olympiáda ČJ

. Publikováno v Školní akce.

češtinaPoslední dny jsou pro žáky devátého ročníku velmi napjaté. Právě v těchto dnech někteří dělají přijímací zkoušky na střední školy nebo čekají na výsledky. Příprava na tuto první zkoušku skorodospělosti byla dlouhá, náročná a stresující. Přesto se minulý týden našly dvě odvážné žákyně, které v rámci přípravy na český jazyk mohly využít znalostní soutěž. 
 
Darina Matušková a Petra Zahradníková totiž reprezentovaly naši školu v Krnově, kde se konalo okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Obě žákyně uspěly již ve školním kole, a tak se do nich vkládaly velké naděje. 
 
V Krnově již tradičně byla velká konkurence. Na čtyřicet studentů ze základních  škol a víceletých gymnázií z celého okresu se utkalo v češtinářském klání, sestaveném z jazykovědného písemného testu a slohové části. Protože se akce konala 3. dubna, nabídlo se při slohovém úkolu podnětné literární téma: První apríl.
 
Obě žákyně se soutěže zhostily s plným nasazením a odhodláním. To přineslo skvělý výsledek Darině, která se umístila na 5. místě, což je za poslední roky velký úspěch naší školy.
Oběma soutěžícím patří velký dík a přání, aby své znalosti co nejlépe uplatňovaly i na své vysněné střední škole! 
 
Mgr. Lukáš Krumpolec
čeština